Orsolya
15 °C

Videókabaré a hétgólos Fiorentina-Lazión

2018.04.19. 09:10

A Lazio 4-3-ra győzött a Firenzében az olasz futballbajnokság 33. fordulójának szerdai játéknapján.

Az első negyedórában kétszer is villant a piros lap: a hazaiak közül Marco Sportiello kapust, a rómaiaktól Alessandro Murgiát állította ki a játékvezető a 7., illetve a 14. percben. A Fiorentinában a francia Jordan Veretout mesterhármast ért el, de a két gólig és egy gólpasszig jutó spanyol Luis Alberto vezérletével fordítottak a vendégek.

A Fiorentina 2-0-ra ment, 2-2, majd 3-2 lett, aztán a 70. és a 72. között megfordította a Lazio.

A meccs egyébként teljes videókabaré lett, volt befújt, majd videózás után visszavont büntető, de ami sokkal fájóbb, megvideózott lesgól, ami nem tűnt lesnek: Simeone rúgta 2-2-nél.

Lesen van Simeone? Még a vonal sincs jól behúzva, mert a védő cipője átlóg rajta, a talpán az utolsó stoplija is számít, vagyis még kicsit az alapvonal felé kéne tolni a vonalat. És akkor Simeone válla - amivel lesnek láthatták - még ennyire se "lógna be", már ha bármennyire is belóg

Lesen van Simeone?

• 889
    Nem
  • 334
    Igen

A Torino csatára, Andrea Belotti kihagyott egy büntetőt az AC Milan elleni meccs elején - Gianluigi Donnarumma bravúrral védett -, válaszként Giacomo Bonaventura a kilencedik percben vezetést szerzett a vendégeknek egy nagy lövéssel. Végül Lorenzo De Silvestri egyenlített, akit a rendes játékidő hosszabbításában kiállítottak.

A bajnoki első Juventus - nagyon váratlanul - csak 1-1-et játszott Crotonéban. Üldözője, a Napoli kétszer is hátrányba került hazai pályán az Udinese ellen, de végül 4-2-re nyert. Insigne szenzációs góllal egyenlített 1-1-re.

A Serie A éle így szorosabb, bár az utóbbi hetekben két pontról hatra ment el a Juve, most újra négy pont a különbség az első kettő között, és Juventus-Napoli még lesz, méghozzá vasárnap.

A magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám december 22. után ismét végigjátszotta a Bologna mérkőzését, de csapata a 93. percben kapott gólt, 1-0-ra veszített a Sampdoria otthonában.

A másik genovai együttes 2-1-re kikapott a Bajnokok Ligája-elődöntős AS Romától a fővárosban.