Szilvia
16 °C

16 meccset kapott a volt Barca-szélső

2018.05.11. 09:54

Múlt pénteken játszották a török bajnokság 32. fordulójában a Basaksehir-Sivassport, amelyen kiállították az exbarcelonás Arda Turant. Eltiltásáról egy héttel később döntöttek: 16 mérkőzésen nem játszhat.

A meccsen a 14. perctől 1-0-ra vezetett a Basaksehir, Arda csapata, úgy tűnt, meglesz a három pont, és a forduló után csak egy ponttal lesznek a vezető Galatasaray mögött, két körrel a vége előtt. Ráadásul úgy, hogy a 39. perctől 10-en játszottak, mert a bíró két perc alatt két sárgát osztott ki Mossorónak.

Csakhogy a Sivasspor a 90. perc után egy öngóllal egyenlített.

A Basaksehir még ment a győzelemért, amikor Ardát az oldalvonalnál szerelték, a labda róla pattant ki, a partjelző ennek megfelelően vendégdobást mutatott. Ekkor szakadt el a cérna a válogatott középpályásnál: 2 centiről kiabált a partjelző arcába, majd meg is lökte.

A bíró nem habozott a pirossal. Arda őt az öklével fenyegette.

A meccs 1-1 lett, a Basaksehir 3 pontra van a Galatától, és csak harmadik, mert a Fenerbahce megelőzte.

Arda utána a bíróval is parolázott egy keveset

Arda Turan - jelen állás szerint - ebben a szezonban már nem játszhat, és kihagyja a következő bajnokság majdnem felét, a 34 fordulóból az első 14-en nem játszhat.

Klubja biztosan megfellebbezi az íteletet, ebben reménykedhet.