9 °C
19 °C

Marozsánék legyőzték Jakabfiékat

2018.05.24. 20:53

Marozsán Dzsenifer csapata, az Olympique Lyon nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel csütörtökön a kijevi fináléban hosszabbításban 4-1-re legyőzte Jakabfi Zsanett együttesét, a Wolfsburgot. A magyar származású olimpiai bajnok német válogatott futballista kezdőként kapott szerepet a francia csapatban és végigjátszotta a mérkőzést, míg a magyar válogatott legjobbja a cserepadról nézte végig a meccset, írta az MTI.

A rendes játékidőben nagy fölényben játszott a Lyon, ám nem tudott élni lehetőségeivel, míg a Wolfsburg a hosszabbításban első kaput eltaláló lövésével megszerezte a vezetést. A Lyon viszont kihasználta, hogy Alexandra Popp kiállítása nyomán megfogyatkozott a Wolfsburg: Amandine Henry, valamint Eugénie Le Sommer góljaival egy perc alatt fordított, majd a térfélcsere előtt Ada Hegerberg – aki az utolsó meccsét játszotta – találatával kétgólosra növelte a különbséget. A fordulás után a két perccel korábban beállt Camille Abily állította be a végeredményt, amely a francia játékos ötödik, míg Marozsán harmadik BL-győzelmét jelentette.

A Lyon ötödször nyerte meg a legrangosabb kupasorozatot, ezzel az 1. FFC Frankfurtot maga mögé utasítva a legeredményesebb klubbá vált. Emellett sikerével az első olyan csapat lett, amely megszakítás nélkül három diadalra volt képes. A jövő évi döntőt Budapesten, a Groupama Arénában rendezik.

Női BL, döntő:

• Olympique Lyon (francia)-Wolfsburg (német) 4-1 (0-0, 0-0, 3-1) - hosszabbítás után

Gólszerzők: Henry (98.), Le Sommer (99.), Hegerberg (103.), Abily (116.), illetve Harder (93.)

Kiállítva: Popp (96., Wolfsburg)