Albert, Lipót
12 °C

Rebrov győzelemmel mutatkozott be a Fradinál

2018.08.25. 22:04 Módosítva: 2018-08-25 23:01:23

A Fradinál szerdán jelentették be, hogy Szerhij Rebrov váltja majd a távozó Thomas Dollt a csapat kispadján, és bár az ukrán edzőnek nem volt sok ideje a csapattal, így is győzelemmel mutatkozott be, az edzője nélkül felálló Mezőkövesdet verték 1-0–ra.

Az FTC egyébként eléggé megszenvedett a Mezőkövesddel, az első félidőben helyzetük sem nagyon volt, de a hazai csapat sem volt különösebben veszélyes Dibusz kapujára. A második félidőben aztán feljebb kapcsolt a Fradi, és jöttek a helyzetek is, először Lovrencsis bombázott fölé, aztán Petrjak lövését kellett védenie a mezőkövesdi kapusnak.

A 77. percben aztán Lanzafame esett el a tizenhatoson belül, rögtön reklamálta is a tizenegyest, nem is teljesen jogtalanul, de az ilyeneket azért viszonylag ritkán fújják be, ezúttal sem tette a bíró.

A rendes játékidő vége előtt még a Mezőkövesdnek volt egy nagyobb helyzete, de Tóth Bence a kapu mellé fejelt, a hosszabbításban pedig már a vendégeknek állt a zászló. A hazaiak a félpályán vesztettek labdát, amiből remek kontrát indított a Fradi, Petrjak és Lanzafame passzolták ki a védelmet, aztán az ukrán beadását Böde vágta be közelről a kapuba.

Két perccel később megint Petrjak indult meg, de fellökték a tizenhatos előtt, így helyzet már nem lett az akcióból. A Fradi így 1-0–ra nyert idegenben, és továbbra is őrzi a veretlenségi szériáját, ebben az idényben még egyszer sem kaptak ki.

A Honvédnak ennél jóval könnyebb dolga volt a Debrecen ellen, 3-0–ra győztek Danilo duplájával, és a nemrég igazolt N'Gog találatával. Erről a meccsről főként Danilo második találatát érdemes kiemelni, ha már kérdőjeles tizenegyesekről van szó, a brazil csatár ugyanis annyira egyértelműen dobta fel magát, hogy nehezen lehet megérteni, miért nem sárga lapot kapott büntető helyett.

A dolog pikantériája, hogy ez lett volna neki egyébként a második sárgája, úgyhogy ki is kellett volna állítani ezért a megmozdulásért, ebben az esetben pedig nincs kizárva, hogy egészen másként alakult volna a meccs hátralévő szűk negyed órája. A Loki sorsát aztán N'Gog pecsételte meg, hét perccel a pályára lépése után talált be a 87. percben, ezzel beállítva a végeredményt.

A Felcsút hiába állt fel kétgólos hátrányból, így is kikaptak 3-2–re az utolsó tíz percet emberhátrányban lejátszó Pakstól, ráadásul úgy, hogy a harmadik gólt a hosszabbítás végén szerezték meg a hazaiak. A Kisvárda győzni ezúttal sem tudott, pedig nagyon igyekeztek, de az 1-1–es döntetlennel így is sikerült újabb pontot szerezniük, a szintén újonc MTK pedig 2-1–re verte a Haladást, ezzel megszakítva a szombathelyiek hazai veretlenségi sorozatát.

Eredmények, OTP Bank Liga 6. forduló

• Honvéd FC - Debreceni VSC 3-0
    Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1765 néző, v.: Bognár T.
    gólszerzők: Danilo (22., 79. - a másodikat tizenegyesből), N'Gog (87.)
    sárga lap: Danilo (4.), Baráth (69.), illetve Avdijaj (18.), Varga K. (39.), Könyves (48.), Ferenczi J.(50.)
  • Mezőkövesd Zsóry FC - Ferencvárosi TC 0-1
    Mezőkövesd, 4015 néző, v.: Iványi
    gólszerző: Böde (91.)
    sárga lap: Cseri (30.), Mevoungou (77.), Szalai (79., 93.), Pillár (82.), illetve Lanzafame (28.), Spirovski (46.), Lovrencsics (60.)
    piros lap: Szalai (93.)
  • Paksi FC - Puskás Akadémia FC 3-2
    Paks, 600 néző, v.: Farkas
    gólszerzők: Hahn (14., 93.), Hegedűs (52. - öngól), illetve Arabuli (76.), Latifi (81.)
    sárga lap: Lenzsér (22.), Hahn (67.), Papp (72.), illetve Zsidai (32.), Kiss T. (45.), Trajkovski (61.), Latifi (91.)
    piros lap: Lenzsér (80.)
  • Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 1-1
    Kisvárda, 2137 néző, v: Szőts
    gólszerzők: Vári (51., tizenegyesből), illetve Mihajlovic (41.)
    sárga lap: Horváth Z. (27.), illetve Tóth B. (45.), Karan (49.), Forgács (89.)
  • Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 1-2
    Szombathely, 4117 néző, v.: Karakó
    gólszerzők: Gaál (91.), illetve Schäfer (13.), Gera (80.)
    sárga lap: Tamás L. (41.), Habovda (52.), Németh Mi. (57.), illetve Gengeliczki (54.)