17 °C

A 64. másodpercben kapott gólt a Real, Mourinho a BL-ben is becsődölt

000 19P9J9
2018.10.02. 23:26

Nem volt hiány meglepetésből a Bajnokok Ligája második fordulójának keddi játéknapján. A kilenc órás sávban lépett pályára a Bayern München, a Real Madrid és a Manchester United is, de mindhárom óriás csúnyán leszerepelt. Az AS Roma gálázott, a Benfica drámai mérkőzésen nyert, a Sahtar Donyeck pedig két gólos előnyből nem tudott győzni.

CSZKA Moszkva – Real Madrid 1-0

Alighanem az egész forduló legnagyobb meglepetése, hogy a címvédő Real Madrid nem tudta legyőzni az orosz CSZKA Moszkvát. A sérülések ugyan nem könnyítették meg a vendégek dolgát, hisz Marcelo, Isco, Ramos és Bale is hiányzott, de akkora a különbség a két csapat között, hogy ez így is kötelező győzelem lett volna a madridiaknak. Ennek ellenére már a második percben eldőlt a találkozó:

Kroos adta haza borzalmasan a labdát, a horvát Nikola Vlasic pedig köszönte szépen, kihasználta a helyzetet. Ezzel nagyjából el is fogyott az orosz csapat, a mérkőzés maradék bő 90 percében (hosszabbítással együtt) a Real dominált, de a spanyol csapat 27 kapura lövéséből egy sem akadt be.

29 BL-találkozó óta most először nem sikerült gólt szereznie a Real Madridnak.

Igor Akinfejev egyébként a 96. percben két sárga lapot is kiharcolt magának, így a Moszkva 10 emberrel fejezte be a végül 99 percig tartó mérkőzést.

Manchester United – Valencia 0-0

Egy meglehetősen unalmas, alacsony színvonalú mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az első félidőben még viszonylag kiegyensúlyozott volt a játék, a másodikban azonban egyértelműen a United volt a jobb. A helyzeteket azonban nem sikerült gólra váltani, a spanyolok pedig mindent megtettek, hogy tördeljék José Mourinho csapatának a játékát, összesen hat sárgát gyűjtöttek össze.

Ez volt egyébként az egyetlen mérkőzés a mai napon, amelyen nem született gól.

1a

Bayern München – Ajax 1-1

A német rekordbajnok sem bírt hazai pályán a sokkal gyengébb kerettel rendelkező Ajax-szal. Olyannyira nem, hogy a Bayern konkrétan örülhetett annak, hogy egyáltalán nem kapott ki.

Bár Hummels már a 4. percben megszerezte a vezetést, Mazraoui a 22. percben egyenlíteni tudott:

A szinte tinédzserekből álló holland csapat ezután remekül játszott, kreatívan és látványosan támadott, a meccs végén egy hatalmas Neuer bravúr kellett ahhoz, hogy legalább egy pontot otthon tartson a bajor csapat.

AEK Athén – Benfica 2-3

Óriási mérkőzést játszott egymással a Vidit kiverő Athén és a Benfica. A portugálok az első félidő végén már 2-0-ra vezettek, azonban a 21 éves Ruben Dias rettentő ostoba módon kiállíttatta magát:

10 emberrel a Benfica nem tudott mit kezdeni az athéni rohamokkal, a 63. percben már 2-2 volt az állás. A 73. percben azonban érkezett Alfa Semedo, aki szinte a semmiből, egy 20 méteres lövés után ismét megszerezte a vezetést a csapatának. A görögök ezután már hiába támadtak, a Benfica vért izzadva, de kiharcolta magának a győzelmet.

Római öröm, donyecki bánat

Az AS Roma a Plzent fogadta hazai pályán és Dzeko már a harmadik percben jelezte, hogy a cseh csapatnak esélye sem lesz a találkozón. Az olasz csapat kreatívan és magabiztosan futballozva 5-0-ra győzte le a Plzent, Dzeko a 92. percben lőtte a harmadik gólját a mérkőzésen.

A Sahtar Donyeck a Lyon vendégeként lépett pályára és kiválóan kezdett az ukrán csapat, már 2-0-ra vezetett az 55. percben. Negyedórával később azonban rövidzárlatot kapott a donyecki védelem, két perc alatt kettőt rúgott a Lyon, így pontosztozkodás lett a mérkőzés vége.

• AS Roma – Plzen 5-0
  • Lyen – Sahtar Donyeck 2-2

(Borítókép: Alexander Nemenov / AFP)