Hedvig
23 °C

Dybala mesterhármassal pótolta Ronaldót, Szalaiék pár percre voltak a pontszerzéstől

000 19O34P

Hoffenheim–Manchester City és Juventus–Young Boys mérkőzésekkel indult a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulója. Szalai Ádám kezdett a német csapatnál és nem sokon múlott, hogy meglegyen a pontszerzés. A Juventus Dybala mesterhármasával könnyedén legyőzte svájci ellenfelét.

A keddi, hétórás meccseket ezúttal is Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim kezdte. Az ellenfél az angol bajnok Manchester City volt, aminek nagyon kellett a győzelem, miután az első körben óriási meglepetésre 2-1-re kikapott otthon a Lyontól. A Hoffenheim döntetlennel kezdett, hiába vezetett kétszer is a Sahtar Donyeck otthonában, a vége 2-2 lett.

A mérkőzés előtt Szalai Ádám azt nyilatkozta, csapata meg szeretné szorongatni a sokkal erősebb Manchester Cityt. Ennek megfelelően jól kezdett a Hoffenheim, olyannyira, hogy Ishak Belfodil már az első percben megszerezte a vezetést.

Nem tartott azonban sokáig Szalai Ádámék öröme, Aguero a 7. percben egyenlített.

Az egyenlítés után teljesen átvette az irányítást a Manchester City, Agüero egymaga legalább két gólt szerezhetett volna, azonban nem tudta gólra váltani a fölényét az angol csapat. A Hoffenheimnek is voltak azért helyzetei, főleg kontrákból veszélyeztettek, de az 1-1-es döntetlen egyelőre a németek számára hízelgő.

A második félidőben is domináltak az angolok, Szalaiéknak kaput eltaláló lövésük sem volt. A németek azonban stabilan védekeztek, és egészen a 87. percig úgy tűnt, összejöhet a bravúr. Aztán jött az egész meccsen zseniálisan játszó David Silva és eldöntötte a mérkőzést:

Hoff_MU_stat

A másik kora esti meccsen az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül fogadta a Juventus a svájci Young Boyst. A Juve szenzációs formában, a BL-ben idegenben verte a Valenciát, a bajnokságban első hét meccsét győzelemmel kezdte. A svájciak a Manchester United ellen hazai 3-0-s vereséggel kezdtek, de a bajnokságban szintén hibátlanok, nekik az első kilenc meccset sikerült győzelemmel lehozni.

Nem is tétlenkedett sokáig a hazai csapat, Paulo Dybalának csak öt perc kellett, hogy egy pazar kapáslövéssel vezetéshez juttassa a Juventust.

A gól után nem állt le a Juventus, folyamatosan támadott az olasz címvédő, a Young Boysnak még csak esélye sem volt a gólszerzésre. A hazaiak eközben sorra dolgozták ki a helyzeteket, a 33. percben pedig Dybala megszerezte második találatát is a mérkőzésen:

A félidőig már nem sok érdemleges történt: a Juventus továbbra is dominált, a Young Boys pedig teljesen veszélytelen volt az olasz kapura, 45 perc alatt egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt a svájci csapatnak.

A második félidőre sem változott érdemben a helyzet, a Juventus félgőzzel is lehozta a mérkőzést. Dybala pedig örülhet, ő szerezte ugyanis a csapata mindhárom találatát.

Juve_YB_stat

(Borítókép: Hoffenheim játékosok tartanak edzést Zuzenhausenben  2018. október 1-én , Németországban a Manchester City meccs előtt. Fotó: Daniel Roland / AFP)