9 °C
20 °C

A Barca kitette, 81 perc alatt 6 gólnál jár a BVB-ben

2018.10.09. 11:11

Két szezont játszott a Barcelonában Paco Alcacer, nem ezek lesznek élete legjobb évei: 50 meccsen 15 gólt hozott össze cserecsatárként. Sok lehetőséget nem kapott, de amikor játszott sem brillírozott, bár voltak jó pillanatai, az előző szezonban például az ő duplájával verték a Sevillát.

Alcacert így nyáron kölcsönadta a Barca a Borussia Dortmundnak, ahol úgy rajtolt, mint talán soha senki sehol:

3 meccsen 6 gólnál jár a Bundesligában, de úgy, hogy egyik meccsen sem kezdett, csereként állt be, és csak 81 percet játszott.

Első félidőben például még nem lépett pályára a német bajnokságban.

A meccsei:

• BVB-E. Frankfurt 3-1 - a 67. percben állt be, a harmadik góljukat lőtte, első dortmundos lövéséből betalált
  • B. Leverkusen-BVB 2-4 - a 63.-ban állt be 2-0-ás hazai vezetésnél, a harmadik és a negyedik góljukat lőtte
  • BVB-Augsburg 4-3 - az 59.-ben állt be, 0-1-nél, három perc múlva egyenlített, a 96.-ban becsavarta a győztes gólt szabadrúgásból, mesterhármast lőtt

Ez azért nem semmi.

A 25 éves csatár még egy meccsen szerepelt eddig a Dortmundban, a második BL-fordulóban kezdett a Monaco ellen: kihagyott egy büntetőt, de aztán rúgott egy gólt, 3-0-ra győztek, vagyis összesen 4 meccsen 7 gólja van a szezonban.

A barcás kölcsönszerződés értelmében a BVB a szezon végén 30 millió euróért leigazolhatja. Remek formáját látva két év után visszakerült a spanyol válogatottba, Luis Enrique szövetségi kapitány - aki a Barcához vitte anno - újra meghívta a keretbe.