Orsolya
14 °C

Ezt a támadást felrajzolni sem lehetett volna szebben

2018.10.12. 09:29

Nagy meglepetésre 2-1–re verte Izrael a skót válogatottat csütörtökön a Nemzetek Ligájában, ezzel ismét teljesen nyílttá téve a csoportját. A skótok egyébként nem is játszottak rosszul, az első félidőben a vezetést is ők szerezték meg, de a másodikban aztán egy egészen káprázatos támadásból egyenlített az izraeli csapat.

Az akció az izraeli tizenhatostól indult, és mindössze 13 másodpercre, és három passzra – köztük egy nagyon okos sarkazásra – volt szükség ahhoz, hogy a kapuba kerüljön a labda. Az egész annyira tökéletesen volt felépítve, hogy a skótok csak nyomozták a labdát, és bár a végén még lett volna esélyük megállítani az akciót, a gólszerző Dor Peretz a védőjét és a kapust is átverve gurított a bal alsóba.

A 74. percben aztán Kieran Tierney öngóljával a vezetést is megszerezte Izrael, ezt pedig meg is tudták őrizni, így jelenleg a csoport második helyén várhatják a további küzdelmeket.