Hortenzia, Gergő

60 méteres góllal vette el a Felcsút a Fradi veretlenségét

2018.10.20. 20:06 Módosítva: 2018-10-20 21:54:17

Bódi Ádám őrületes szögletgóljával 2-1–re verte a DVSC a Paks csapatát a magyar futballbajnokság, az OTP Bank Liga 11. fordulójában, a Felcsút pedig 60 méteres góllal vette el a listavezető Ferencváros veretlenségét.

Az első félidőben egyik csapatnak sem sikerült helyzeteket kialakítania, és hiába szerezte meg a DVSC a 23. percben a vezetést egy szöglet után, a játék képe sokat nem változott. A második félidőben aztán mindkét oldalon feljavult a játék, a Paks támadósora sokkal eredményesebben futballozott, ennek pedig meg is lett az eredménye, a csereként beállt Simon góljával a 75. percben kiegyenlítettek a vendégek.

Egészen a 93. percig úgy tűnt, marad is az 1-1–es eredmény, de ekkor jött Bódi, aki remekül talált el egy szögletet, és a sarokból egyenesen a kapuba tekert, ezzel megszerezve a győzelmet a csapatának.

Nem ez volt ugyanakkor az egyetlen elképesztő gól a szombati játéknapon, a Felcsút ugyanis egy 60 méteres szabadrúgásgóllal verte meg az éllovas Fradit. A Ferencváros nem kezdte rosszul a meccset, de a gólhoz a Felcsút járt közelebb, a meccs 21. percében pedig vezetést is szereztek, miután a középhátvéd Hegedűs János a saját térfeléről a kapuba bombázott egy szabadrúgást.

A gólban mondjuk vastagon benne volt Dibusz Dénes, a Fradi kapusa is, aki a tizenhatos vonalán állt a lövés pillanatában, így pedig tényleg esélye sem volt visszaérni a kapujába. A vendégek a kapott gól után felpörögtek, óriási nyomást helyeztek a Felcsútra, de vagy nem találták el a kaput, vagy Branislav Danilovic védett, így a Felcsútnak sikerült a meccs végéig megőrizni az egygólos előnyt.

Ezzel véget ért a Fradi 22 meccses veretlenségi sorozata, a Felcsút pedig az elmúlt időszakban sorozatban a 2018-as (Vidi), a 2017-es (Honvéd) és a 2016-os (Ferencváros) bajnokot győzte le.

A MOL Vidi hozta a kötelezőt, simán, 2-0–ra verték a sereghajtó Haladást, a Mezőkövesd és az Újpest pedig fordítani tudott, előbbi a Kisvárdát, utóbbi a Diósgyőrt verte meg 2-1–re. A Honvéd hiába volt esélyesebb az újonc MTK ellen, 1-1–es döntetlen lett a vége, miután 1-0–s vezetésnél előbb Holender hagyott ki egy nagy helyzetet, majd a kispesti védelem hibázott nagyot, így Bognár István ki tudott egyenlíteni.