Jolán

A videó szívatta Dárdaiékat?

2018.10.21. 18:12

1-1-re állt a Hertha-Freiburg-meccs a Bundesligában vasárnap, amikor a 84. percben Dárdai Pál Hertha-vezetőedző pályára küldte fiát, Dárdai Palkót. Három perc se telt el, a gyerek kiharcolt egy büntetőt.

Nagyon ügyesen befűzte a védőjét, aki - felmérve, hogy a labdára esélye nincs - beállt a magyar elé, és feltartotta. A kis Dárdai próbált átjutni rajta, sikerült is, de ekkor a védő hátulról földre vitte - így gondolhatta a történteket a bíró is, ugyanis befújta a tizenegyest.

Már fel is álltak a büntetőhöz a csapatok, amikor a videósok szóltak a játékvezetőnek, nézze vissza azért, mi történt. Benjamin Cortus bíró kiment megnézni, és némi habozás után meggondolta magát, kifelé ítélt szabadrúgást. A videó alapján szerinte Dárdai lökte fel ellenfelét.

Dárdai Pál csak mosolyogni tudott kínjában, és kicsit összevitatkozott az ellenfél trénerével, aki megtapsolta a bíró döntését.

Szabad befelé

Utólag visszanézve talán a szabadrúgás befelé lett volna a legjobb döntés, mert a védő még a 16-oson kívül állt be Dárdai elé, és tartotta fel. Utána próbálta áthúzni magát rajta a középpályás, majd utána lökte fel őt a hátvéd, tehát ha összeszámoljuk, három különböző szabálytalanság történhetett.

A meccs maradt 1-1, még az első félidőben estek a gólok: Duda találatával vezettek Dárdaiék, Koch megpattanó lövéssel egyenlített.

A Hertha 15 ponttal 6. a bajnokságban, ha nyert volna, harmadik lenne - csak gólkülönbsége miatt nem második -, előzné a Bayernt.