november 13., 20:42 Módosítva: 2018-11-14 10:49

Santiago Solari, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője 2021 nyaráig szóló szerződést írt alá - számolt be róla a klub honlapja.

november 12., 15:57 Módosítva: 2018-11-12 22:24

Santiago Solarit a szezon végéig véglegesítették a Real Madrid vezetőedzői posztján.

Tovább

Kezd beindulni az új edzővel a Real

november 11., 23:34 Módosítva: 2018-11-12 14:57
10

A Real Madrid 4-2-re győzött a Celta Vigo vendégeként a spanyol futballbajnokság 12. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A Real így továbbra is százszázalékos a negyedik meccsén irányító új vezetőedzővel, Santiago Solarival, viszont először kapott gólt az argentin trénerrel. Gólszerzőik: Benzema, Cabral (öngól), S. Ramos (11-es), Ceballos. A Celtából Hugo Mallo 1-2-re, Brais Mendez 2-4-re szépített.

Ráadásul piszok nagy gólokat is lőttek a realosok, Benzema, ahogy átvette a labdát, ahogy Ramos bepanenkázta a 11-est és Ceballos bombája is azt mutatja, visszajött a játékosok önbizalma.

A Madrid sikerével négy pontra csökkentette hátrányát a tabellát vezető Barcelonával szemben, hatodik helyről várja a folytatást. A Barca vasárnap délután 4-3-ra kikapott hazai pályán.

Getafe-Valencia 0-1 (0-0)
Atlético Madrid-Athletic Bilbao 3-2 (0-1)

25

Idegenben is rommá verte a Viktoria Plzent a Real Madrid a BL szerdai játéknapján, 5-0 lett a vége, Sergio Ramos azonban a gálázás közben ismét bebizonyította, hogy nála már szinte reflex a sportszerűtlenség.

Tovább

Flippergóllal, 11-essel szenvedett ki győzelmet a Real Madrid

november 3., 18:38 Módosítva: 2018-11-04 13:41
40

A Real Madrid új edzője, Santiago Solari első spanyol bajnokiján is győzelemmel mutatkozott be. A Madrid szenvedősen, 2-0-ra verte a Real Valladolidot.

Sergio Ramos ünnepli 11-esből szerzett gólját
Tovább

Real új edzője: Az öltöző tele van most fájdalommal

október 30., 19:33 Módosítva: 2018-11-03 18:19
5

Santiago Solari, a Real Madrid labdarúgócsapatának ideiglenesen kinevezett vezetőedzője nem hasonlítja össze magát Zinédine Zidane-nal, a csapattól nyáron távozó edzővel, írja az MTI.

Tovább

Újabb válogatott védőjét vesztette el a Real

október 30., 14:19 Módosítva: 2018-10-30 15:24
2

Sérülés miatt egy hónapig nem számíthat világbajnok francia hátvédjére, Raphaël Varane-ra a Real Madrid labdarúgócsapata, írta az MTI.

Tovább

A Real-elnök 4 hónap alatt lerendezte a válogatottat és a történelmi Real Madridot

október 30., 10:58 Módosítva: 2018-10-31 11:55
48

Florentino Perez Real Madrid-elnök hétfőn megvált Julen Lopeteguitől, a csapat eddigi edzőjétől, Santiago Solarit nevezte ki megbízottként a helyére. Lopetegui alig négy hónapot töltött a klubnál pocsék eredményei miatt, és együtt kell élnie vele, hogy négy hónapon belül a spanyol válogatottól és a Madridtól is kirúgták.

Tovább

A Barcelona elleni 1-5 után a Real Madrid kivágta Julen Lopeteguit

október 29., 21:05 Módosítva: 2018-10-30 11:48
441

Október 29-én hétfőn, egy nappal a Barcelona elleni 5-1-es vereség után a Real Madrid kirúgta a vezetőedző Julen Lopeteguit, aki ezzel fél éven belül a spanyol válogatottól, majd a háromszoros Bajnokok Ligája-címvédő csapattól is kénytelen távozni.

Tovább

Piqué kérte a közönséget, ne anyázzák Ramost

október 29., 15:02 Módosítva: 2018-10-30 14:47
35

A Barca 5-1-re verte a Real Madridot a vasárnapi Clasicón Barcelonában, a közönség, mint mindig, most sem mulasztotta el kipécézni Sergio Ramost, a legkevésbé kedvelt Real-futballistát.

Tovább

Barca-Real: 5-1 Messi nélkül is

október 28., 18:09 Módosítva: 2018-10-29 14:31
482

A sérült Lionel Messi nélkül fogadta a Barcelona a Real Madridot a szezon első Clasicóján vasárnap délután. Cristiano Ronaldo a nyáron eligazolt Madridból, 11 éve nem volt klasszikus a két szupersztár nélkül. A Barcának - leírni is hihetetlen -, de meg sem kottyant Messi hiánya, ötöt rúgtak nélküle is, ebből hármat Luis Suarez szerzett.

Tovább

A Barcelona kiütötte a Realt, 5-1 a vége

október 28., 15:57 Módosítva: 2018-10-28 18:59
123

Suárez mesterhármast lőtt, Coutinhóé és Vidalé a másik két gól, a Realét Marcelo szerezte. Messi nem hiányzott a hazaiaknál, C. Ronaldo nagyon a vendégeknél. A vereség a Real-edző Julen Lopetegui állásába kerülhet.

Keménykedtek Ramosszal az edzésen, a Real kapitánya maga vett elégtételt

október 22., 17:12 Módosítva: 2018-10-23 12:15
8

A nyilvánosság számára ritkán látható közjáték tette emlékezetessé a Real Madrid hétfői edzését. A tréninget lezáró játékos feladat végén az első csapat keretéhez idén csatlakozó Regulion egy látványos bevetődéssel próbálta meg elcsípni a Sergio Ramosnak dobott labdát, ám eközben a könyökével nekiütközött csapatkapitánya orrának.

Tovább

Atomjaira hullott a Real Madrid

október 22., 07:57 Módosítva: 2018-10-23 09:30
394
Szombaton hazai pályán kapott ki a Levantétól a Real Madrid 2-1-re, a 13. percben már 2-0-s hátrányban voltak: a legutóbbi öt meccsükből négyet elvesztettek, az ötödik az Atlético elleni 0-0-s madridi derbi. Közben 481 percen át gólt se lőttek, ezzel majdnem új negatív rekordot állítottak fel a klub történetében. De kinek a nyakába lehet varrni a borzalmas formát?

Amikor június 12-én, közvetlenül az oroszországi világbajnokság rajtja előtt elég nagy botrányt okozva Julen Lopeteguit nevezték ki a Real Madrid vezetőedzőjének – a spanyol válogatott éléről happolták el, ami miatt egyből ki is rúgták a spanyolt a szövetségnél –, az elnök Florentino Pérez sejthette, hogy Cristiano Ronaldo el fog igazolni tőlük. Valószínűleg nem csak szerencse, hogy pont olyan edzőt választott Zinedine Zidane utódjául, aki abban erős, hogy ne egy központi játékosra építse a taktikát támadásban, hanem a csapategységet próbálja meg maximálisan kiaknázni.

Tovább

A Real Madrid 55 percre a történelmi negatív rekordtól

október 20., 10:45 Módosítva: 2018-10-20 15:09
98

Szombaton, 13 órától a Real Madrid a Levantét fogadja a Santiago Bernabeuban és a négy meccse nyeretlen csapat ha az 55. percig nem rúg gólt, akkor beállítja minden idők legrosszabb madridi sorozatát, 464 perce lesz gólképtelen. Erre legutóbb 1985 áprilisában volt példa, pont akkor, amikor a Real a Videoton ellen végül megnyerte az UEFA-kupát.

Tovább

Megkövetjük Sergio Ramost

október 17., 15:25 Módosítva: 2018-10-20 10:00
13

"Nincs mit hozzátenni"

- twittelt ki szerda dél körül Sergio Ramos egy videót, amin látszik, hogy nem is lépett rá az angol Raheem Sterlingre.

Tovább

Levélben tiltakozik a Real az amerikai meccsek ellen

október 17., 13:19 Módosítva: 2018-10-17 16:38
0

A Real Madrid levélben tiltakozott a Spanyol Labdarúgó Szövetségnél (RFEF) amiatt, hogy a liga (LFP) az Egyesült Államokban akar bajnoki mérkőzéseket rendezni – írja az MTI.

A levélben José Ángel Sánchez főigazgató arról írt, hogy a klubot nem is tájékoztatták a döntés meghozatala előtt, így abba nyilvánvalóan bele sem egyeztek. Korábban már a csapat tulajdonosa, és Julien Lopetegui vezetőedző is nemtetszését fejezte ki az ügyben, egyebek mellett mert így hiába oda-visszavágós a rendszer, nem mindig lesz egy hazai és egy idegenbeli meccs.

Tovább

Modric: Sosem fogok Messivel együtt játszani

október 16., 19:50 Módosítva: 2018-10-17 15:01
3

Az UEFA-nál az Év játékosának választott Luka Modric cáfolta, hogy megromlott volna a viszonya Cristiano Ronaldóval. A Real Madrid középpályása arról is beszélt, hogy nem játszana együtt Lionel Messivel.

Tovább

Hazard az Aranylabda miatt is menne a Realba

október 12., 08:17 Módosítva: 2018-10-12 13:23
2

Már a nyáron is volt arról szó, hogy a belga Eden Hazard a Chelsea-ból a Real Madridba igazol. A transzferből nem lett semmi, de csak idő kérdése, hogy a támadó átigazoljon. Most már az Aranylabda is erre motiválja.

Tovább

Bale miatt hagyta ott a Realt Zidane?

október 10., 13:26 Módosítva: 2018-10-11 16:08
115

Zinedine Zidane néhány nappal sorozatban harmadik BL-győzelme után váratlanul lemondott a Real Madrid vezetőedzői posztjáról. Az okokat négy hónapja kutatják, a francia szakember ügynöke a múlt héten azt nyilatkozta, Zidane egyszerűen kimerült, pihenőre van szüksége.

Tovább

Brutális a Real Madrid fölénye az Aranylabda-jelöltek harmincas listáján

október 8., 20:26 Módosítva: 2018-10-11 14:33
2

Nyolc Real Madrid játékos, illetve a nyáron a spanyol csapattól a Juventushoz szerződő Cristiano Ronaldo is szerepel az Aranylabda-jelöltek harmincfős listáján. A névsort hétfőn hozta nyilvánosságra a díjat átadó France Football című magazin.

Tovább

Megint kikapott a Real Madrid

október 6., 20:43 Módosítva: 2018-10-07 16:28
164

Újabb kínos vereséget szenvedett a Real Madrid a bajnokságban, ezúttal a Deportivo Alavés otthonában kapott ki 1-0-ra. A győztes gólt a 95. percben szerezte a hazai csapat, amely 18 év után tudta ismét legyőzni a Realt.

Nagy baj van Cristiano Ronaldo távozása óta. Nem úgy megy a csapatnak, de leginkább a góllövéssel vannak gondok. Az utolsó négy meccsét úgy bukta el a Real, hogy gólt sem tudott rúgni.

A madridiak egészen pontosan szeptember 22-e óta képtelenek voltak kapuba találni, azaz hat óra 49 perc óta nem volt Real-gól. A legutóbbit Marco Asensio szerezte még az Espanyol ellen.

A Real ezzel biztosan nem előzi meg a vasárnap pályára lépő Barcelonát, az Alavés pedig sikerével feljött a harmadik helyre.

aaaaa

La Liga, 8. forduló:

• Alavés-Real Madrid 1-0 (0-0)
  • Getafe-Levante 0-1 (0-0)
  • Girona-Eibar 2-3 (2-2)
  • Leganés-Rayo Vallecano 1-0 (1-0)

• Athletic Bilbao-Real Sociedad 1-3 (1-1)

139

Nem sok öröme volt az elmúlt másfél hétben a Real Madridnak. A spanyol bajnokságban egy döntetlen és egy csúnya vereség a mérleg, miközben a Bajnokok Ligájában is sikerült kikapni egy orosz csapattól – ráadásul a Real 29 mérkőzés óta most először nem szerzett gólt a sorozatban. A csatárok szenvednek, Karim Benzema pedig egyenesen átment Olivier Giroud-ba.

Tovább

Hol járt a videóbíró?

október 1., 09:28 Módosítva: 2018-10-01 17:23
67

Az Atlético Madrid vezetése szerint a Real Madrid elleni, 0-0-s döntetlennel végződő városi derbin több olyan eset is történt, ami magyarázatot kíván, köztük Casemiro kezezése a tizenhatoson belül. Az Atlético ezért a ligához fordul a helyzet tisztázásáért.

Tovább

Túl jók voltak a kapusok, nem született gól a madridi derbin

szeptember 29., 23:33 Módosítva: 2018-09-30 11:40
0

Az Atlético Madridot fogadta a Real a La Liga 7. fordulójában. Az volt az első félidő a vendégeké volt, a második a Realé, de a két kapus parádés napot fogott ki, így gól nélküli döntetlennel végződött a madridi derbi.

Tovább

Az izgalmas első félidő után unalomba fulladt a madridi derbi

szeptember 29., 20:41 Módosítva: 2018-09-30 01:00
0

Parádésan kezdtek a csapatok, de a második játékrészre elfogyott az Atlético, a Real Madrid pedig csak meddő fölényre volt képes. Hét sárga lap, nulla gól.

Elhagyhatta a kórházat a Real spanyol sztárja

szeptember 26., 13:34 Módosítva: 2018-09-26 14:31
1

Szerdán elhagyhatta a kórházat Isco, a Real Madrid spanyol középpályása, aki kedden esett át vakbélműtéten, miután erős hasi fájdalmakkal érkezett meg a csapat edzésére – írja az MTI.

Tovább

Ezekben az órákban műtik a Real sztárját

szeptember 25., 13:38 Módosítva: 2018-09-25 16:14
1

A Real Madrid hivatalos honlapjának bejelentése szerint kórházba került a csapat egyik legjobb játékosa, Isco. Vakbélgyanúval szállították be, és kénytelenek műteni is, amire órákon belül sor kerül.

Tovább

Modric: Kemény munkával nincs határ

szeptember 25., 10:03 Módosítva: 2018-09-25 11:34
1

A világ minden futballszerető emberének ajánlotta az Év Játékosa-díját Luka Modric, a horvát válogatottal világbajnoki ezüstérmes középpályás, aki Londonban vette át az elismeréssel járó trófeát a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hétfő esti gáláján.

Tovább

Luka Modric, aki legyőzte Ronaldót és Messit

szeptember 24., 21:57 Módosítva: 2018-09-25 13:07
3001

Az UEFA után a FIFA is a 2017/18-as szezon legjobb játékosának választotta Luka Modricot a szurkolók, újságírók, szövetségi kapitányok és válogatott csapatkapitányok szavazatai alapján. 2008 után most először nem Cristiano Ronaldót vagy Lionel Messit találták a legjobbnak a FIFA, illetve az Aranylabda-szavazáson, aminek nyertesét decemberben hirdetik ki. A két szupersztár egyébként el sem ment az átadóra, Messit nem is jelölték a végső esélyes háromba, Ronaldo vélhetően az eredmény tudatában maradt távol.