Ramos szándékos sárga lapja miatt eljárást indított az UEFA

február 26., 21:07 Módosítva: 2019.02.27 22:24
12

Az UEFA megvádolta Sergio Ramost, a Real Madrid hátvédjét, hogy szándékosan harcolt ki sárga lapos figyelmeztetést az Ajax elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Tovább

Megint a VAR segítette ki a Realt

február 24., 23:18 Módosítva: 2019.03.04 12:02
0

A Real Madrid a Levante vendégeként lépett pályára a spanyol La Liga 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A mérkőzés egyértelmű favoritja volt a madridi klub, de csak óriási szerencsével és a videóbíró közreműködésével sikerült megverni a bajnokság 13. helyezettjét.

Tovább

A Chelsea FIFA-büntetése betett Hazard Madridba igazolásának

február 23., 13:30 Módosítva: 2019.02.24 20:22
41

A Marca szerint a Chelsea FIFA-tól kapott büntetése azt jelenti, hogy Eden Hazard ezen a nyáron sem lesz a Real Madrid játékosa. A belga labdarúgó már a 2018-as világbajnokság végén bevallotta, hogy Madridba vágyik, és a Real vezetése is szerette volna megszerezni, de aztán beindult a taktikázás. Azzal pedig, hogy a Chelsea-t kizárták a soron következő két átigazolási szezonból, merőben új helyzet állt elő.

Tovább

Dühös voltam Zidane-ra, ez is kellett a csodagólhoz

február 20., 13:26 Módosítva: 2019.02.27 17:55
19

A walesi Gareth Bale adott interjút a FourFourTwo-nak, ami a lap márciusi magyar kiadásában olvasható.

Tovább

Óriási meglepetésre kikapott a Real, Sergio Ramost kiállították

február 17., 14:24 Módosítva: 2019.03.06 15:43
194

Egészen a második félidő közepéig vezetett a Real Madrid, de aztán 11 perc alatt egyenlített és fordított is a Girona, ami 2-1-re győzött a Santiago Bernabéuban.

Tovább

Real-kapus: Bale nem állt át, vacsorázni sem jött velünk

február 17., 12:31 Módosítva: 2019.02.27 17:55
117

Thibaut Courtois, a Real Madrid kapusa bírálta csapattársát, Gareth Bale-t, aki szerinte nem állt át a spanyol életvitelre, és túl keveset van a többi játékossal. Courtois a belga HLN lapnak azt mondta Bale-ről, hogy nagy tehetség, de „szégyen, hogy ez a tehetség olyan gyakran nem tud tündökölni."

Tovább

12 meccses eltiltást kaphat a szurkolóknak bemutató Bale

február 14., 18:38 Módosítva: 2019.02.27 17:55
4

A spanyol szövetség vizsgálja Gareth Bale gólörömét. A walesi játékos az Atlético Madrid elleni meccsen obszcén, másokat megalázó módon beintett a szurkolóknak a testület szerint, amiért akár 12 meccses eltiltást is kaphat.

Tovább

Ramos okos sárgája többmeccses eltiltást érhet a BL-ben

február 14., 08:50 Módosítva: 2019.02.26 20:44
58

Sergio Ramos az Ajax elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő első mérkőzésének 89. percében, amikor csapata 2-1-re vezetett idegenben, szándékosan begyűjtött egy sárga lapot. A rutinos megoldás mögött – mint általában – az volt a szándék, hogy a védő összeszedje az eltiltást érő harmadik sárgáját a sorozatban, így a Real által roppant kedvező helyzetből várt visszavágót hagyja ki, és ne valamelyik későbbi, fontosabb meccset a sorozatban.

Csakhogy Ramos okoskodásába csúszott egy kis hiba, sőt nem is egy, hanem kettő, és nem is olyan kicsi.

Tovább

Az Ajaxtól vont vissza először gólt a videóbíró a BL-ben

február 13., 22:12 Módosítva: 2019.02.14 13:07
12

A Bajnokok Ligájában a mostani kieséses szakasztól használják a videóbírót, a rendszernek először a keddi Roma-Portón volt dolga, leseket kellett megítélnie, jól döntött, megerősítette a szabályos találatot, amit egyébként videó nélkül is megadott volna a bíró a pályán.

Szerdán az Ajax-Realon viszont a játékvezető gólt ítélt az Ajax javára, majd videón megnézte, és visszavonta Tagliafico találatát. A kimerevített képen látszott, az argentin védő csapattársa, Tadic lesen állt, nem mozdult a labdára, így tétlen lesen volt, csakhogy a kijövő Courtois kapus nekiütközött. A kapus nem emiatt nem érte el a labdát, nagyon le volt maradva, de Skomina bíró úgy ítélte meg, az ajaxos akadályozta Courtoist, ezért érvénytelenítette a találatot.

A szabályok szerint a gólt el lehetett venni, de sokatmondó, hogy sem a kapus, sem egyik realos nem reklamált, mikor a hálójukba került a labda.

Tovább

FF: A Real Madrid a világ legjobb csapata

február 12., 19:41 Módosítva: 2019.02.14 08:31
107

A France Football magazin felállított egy sorrendet a világ legjobb futballcsapatairól. Nem meglepő módon a Bajnokok Ligájában az utóbbi években egyeduralkodó Real Madrid lett az első, közvetlenül a Barcelona és a Manchester United előtt.

Tovább

Egyre jobb formában a Real, az Atlético sem volt ellenfél

február 9., 19:23 Módosítva: 2019.02.14 17:48
7

A Real Madrid nyerte a spanyol bajnokság 23. fordulójának rangadóját, 3-1-re győzte le idegenben az Atlético Madridot. Ez volt Real ötödik győzelme sorozatban a La Ligában.

Tovább

Örülhet, de hátra még nem dőlhet a Real

február 6., 23:22 Módosítva: 2019.02.07 23:18
4

Szerda este a Spanyol Kupa elődöntőjének első meccsével vette kezdetét a következő egy hónapban ránk szakadó El Clásico-dömping, a meccs alapján pedig nem hazudott Ramos, mikor kedden azt mondta, jó formában mennek a Camp Nou-ba. A vége ugyan 1-1 lett, de végig izgalmas meccs volt, a Real pedig ezzel a visszavágón hazai pályán ütheti ki a Barcát a kupából.

Tovább

S. Ramos: Nagy formában megyünk a Clasicóra

február 5., 11:12 Módosítva: 2019.02.07 23:18
14

Erős hónap elé néz a Real Madrid, a csapatkapitány Sergio Ramos szerint is szinte minden eldől a következő négy hétben a szezonjukkal kapcsolatban.

Tovább

Benzema beindult, száguld a Real

február 3., 22:58 Módosítva: 2019.02.09 19:43
10

Sorrendben negyedik meccsüket nyerték, már az Atletico nyakán vannak.

Tovább

Továbbjutott a Real Madrid a kupában

január 31., 23:25 Módosítva: 2019.02.09 19:43
1

Könnyedén legyőzte a Gironát a Real Madrid a Spanyol Királykupa negyeddöntőjének visszavágóján. A fővárosi csapat már az odavágón két gólos előnyt harcolt ki, végül 7-3-as összesítéssel jutott tovább.

Tovább

Ramos-dupla és Real-győzelem a kupában

január 24., 23:53 Módosítva: 2019.02.03 14:46
1

A Real Madrid hazai pályán fogadta a Gironát a Király-kupa negyeddöntőjének odavágóján. A kiscsapat alaposan megnehezítette a hazaiak dolgát, de végül behúzta a győzelmet a Real.

Tovább

A Real és a Barca veri a MU-t bevételekben

január 24., 10:35 Módosítva: 2019.01.24 23:54
1

Nem az előző két évben első Manchester United, hanem a Real Madrid kereste a legtöbb pénzt 2018-ban - derül ki a Deloitte könyvvizsgáló cég készítette jelentésből, amely a világ futballklubjait a bevételeik alapján rangsorolta.

Tovább

Casemiro bombájával és Modric erőszakosságával nyert a Real

január 19., 18:54 Módosítva: 2019.02.03 14:46
2

A Real Madrid megnyerte a spanyol bajnokság 20. fordulójának derbijét, jól hajrázva 2-0-ra verte és ezzel meg is előzte a Sevillát.

000 1CE4ZV
Tovább

Lengyel csatárzsenit nézett ki magának a Real

január 15., 12:06 Módosítva: 2019.01.19 16:55
39

Spanyol lapok szerint a Genoa 23 éves lengyel csatára, Krzysztof Piatek lehet a megoldás a Real Madrid problémáira, olyannyira, hogy az AS értesülései szerint már előrehaladott tárgyalásokat is folytatnak a játékossal, aki 21 meccsen 19 gólnál jár az olasz csapatban.

Tovább

Benzemát is elvesztette a Real

január 14., 15:53 Módosítva: 2019.01.19 16:55
2

Újabb játékosát vesztette el a Real Madrid hétfőn, miután a csapat orvosi stábja ujjtöréssel diagnosztizálta Karim Benzemát – olvasható a klub honlapján.

Tovább

Zidane azért ment el, mert Ronaldo elment

január 13., 17:31 Módosítva: 2019.02.20 13:28
2

Zinedine Zidane, a Real Madrid volt edzője nyáron lemondott, sokak szerint a Florentino Pérez elnökkel való vita miatt, ezt Ramon Calderón a klub korábbi elnöke állítja. Szerinte Cristiano Ronaldo távozása volt az utolsó csepp a pohárban, ahogy ezt sokan gondolták korábban is.

Tovább

4,5 realos az UEFA-nál az év csapatában

január 11., 16:25 Módosítva: 2019.01.13 21:32
21

Több mint egy hónap szavazás és 1,8 szavazat után az UEFA kihirdette az év csapatát, amibe 4,5 Real Madrid-játékos fért be. Igen, fél, ugyanis ott van az közepén a Real Madridtól a Juventushoz igazoló Cristiano Ronaldo is, aki mellett Raphael Varane, Marcelo, Sergio Ramos és a díjhalmozó Luka Modric került még be a háromszoros BL-címvédő csapatból az álomtizenegybe.

Tovább

Sergio Ramos belőtte a 100.-at, kicsit helyre rázta a Realt

január 10., 00:39 Módosítva: 2019.01.10 23:36
4

A klub-vb döntője óta nem igazán találta magát a Real Madrid: múlt szerdán csak döntetlent játszott a Villareallal, vasárnap pedig a Real Sociedadtól kapott ki nagy meglepetésre, azóta ráadásul Kroos és Courtois is kidőlt az egyébként is tartalékos csapatból.

Solari edzőnek pont emiatt nem volt könnyű dolga szerdán a kupában, pláne, hogy a Leganés egy éve kiverte a Madridot ebből a sorozatból a 8 között. De végül nem tökéletes játékkal ugyan, ám simán, 3-0–ra győztek a Bernabeuban a hazaiak.

Tovább

Courtois is kidőlt, lassan elfogy a Real

január 9., 18:15 Módosítva: 2019.01.10 23:15
1

Csípőproblémával kidőlt, és várhatóan tíz napot kihagy Thibaut Courtois, a Real Madrid kapusa, így a Léganes ellen jó eséllyel sem az első, sem a második meccsen nem léphet majd pályára a Király-kupában – írja az MTI.

Tovább

Izomszakadást szenvedett a Real Madrid középpályása

január 8., 08:38 Módosítva: 2019.01.10 23:15
11

Megsérült Toni Kroos a vasárnapi spanyol bajnoki mérkőzésén, és várhatóan két-három hetet ki kell hagyni a Real Madrid középpályásának.

Tovább

United-adó is került a Real új középpályásának átigazolásába

január 7., 10:08 Módosítva: 2019.01.07 23:45
1

A Real Madrid vasárnap otthon kapott ki 2-0-ra a Real Sociedadtól, de rögtön a meccs után sikerült is elvenniük valamelyest a dolog élét, akkor jelentették be ugyanis, hogy leigazolták Brahim Díazt a Manchester Citytől – írja az MTI.

Tovább

Egyértelmű büntetőtől fosztották meg a Realt

január 7., 09:04 Módosítva: 2019.01.07 23:26
65

Vasárnap este a Real Madrid nagy meglepetésre otthon kapott ki 2-0-ra a Real Sociedadtól a spanyol futballbajnokság 18. fordulójában. Igaz, hogy már a 3. percben mattolták a madridiakat, de az is igaz, hogy egy teljesen jogos büntetőt vettek el a Realtól, így akár másképp is alakulhatott volna a végeredmény.

Tovább

Már a 3. percben lefagyott a Real hazai pályán

január 6., 20:21 Módosítva: 2019.01.07 12:14
72

A Sociedad új edzője nem várt győzelemmel mutatkozott be.

Tovább

Nem bírt a kiesőjelölttel a Real Madrid

január 3., 23:39 Módosítva: 2019.02.06 09:58
2

A Villarreal vendégeként lépett pályára a Real Madrid a La Liga 17. fordulójának zárómeccsén. Gareth Bale megsérült, a hazaiak a 82. percben mentettek pontot, megszakítva ezzel a Real három meccses győzelmi szériáját.

Tovább

Solari: Magánügy, hogy kit igazol le a Real Madrid

január 2., 16:22 Módosítva: 2019.01.03 10:52
27

A Real Madrid vezetőedzője, Santiago Solari a klub év eleji sajtótájékoztatóján nem akarta elárulni, hogy milyen igazolásokat terveznek, és hogy kik távozhatnak a klubtól.