Lukács
9 °C
19 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Cérnaszálon függ Neuer vébéje

2018.05.04. 15:07

Jupp Heynckes vezetőedző bejelentette, hogy bizonytalanná vált a Bayern München-kapus, Manuel Neuer sérülés utáni visszatérése.

Az idény végén távozó szakvezető pénteken közölte, a válogatott futballista a szombati, kölni mérkőzésen sem szerepel a bajnokcsapat keretében, és az sem biztos, hogy a Bundesliga utolsó fordulójában, illetve a Német Kupa döntőjében pályára léphet. Minden az orvosok szakvéleményétől függ.

"A jövő héten egy újabb lépést tehet a helyes irányba, hiszen végre teljes értékű edzésmunkát végezhet. Ez egy érzékeny sérülés, amelynek kapcsán nem mindig hoztak helyes döntéseket" - mondta Heynckes, akinek szavaiból úgy tűnik, a világ egyik legjobb kapusát félrekezelték.

Az edző szerint egyébként Neuer már nagyszerű erőállapotban van.

A 32 éves kapusnál szeptemberben harmadszor diagnosztizáltak lábközépcsont-törést, meg kellett operálni. Bár eleinte úgy tűnt, januárban ismét pályára léphet, erre még mindig nem kerülhetett sor.

A világbajnok játékos egy hónapja kijelentette: biztos benne, hogy még a tavaszi idényben visszatérhet.

Neuer március 27-én állhatott ismét edzésbe, és továbbra is reménykedik, hogy ott lehet a június 14-én kezdődő oroszországi világbajnokságon. Joachim Löw szövetségi kapitány - aki május 15-én szűkíti keretét - kijelentette, számít a kapusra a tornán, és bízik benne, hogy június 2-án az Ausztria elleni barátságos meccsen már pályára küldheti.

Heynckes szerint is van esélye Neuernek a vb-csapatba kerülni, de nem szabad kockáztatnia.

Ha Neuer ott lesz is a keretben, egyáltalán nem biztos, hogy ő lesz a németek első számú kapusa a tornán. Ha nem 100 százalékos, a Barcelona-kapus Marc-André Ter-Stegen helyettesítheti, aki kiválóan védett eddig az idényben a Barcelonában.(MTI/Index)