Gyöngyi
5 °C
14 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Neuert kétségek gyötrik, lecsúszhat a vb-ről

2018.05.09. 10:22

A világbajnoki címvédő német labdarúgó-válogatott kapusa, Manuel Neuer nagy visszhangot keltő nyilatkozatot tett kedd este.

GettyImages-147372097
Fotó: Christopher Lee / Getty Images Hungary

"Nem tudom megmondani" - ez volt a válasza, hogy ott lesz-e a június 14-én Oroszországban kezdődő vb-n.

Neuer fontos láncszeme a csapatjátéknak, hiszen az összjátékból is bátran kivette eddig a részét, mintha ő lenne az utolsó mezőnyjátékos.

"Nem valószínű, hogy egyetlen meccs nélkül kivisznek a tornára" - mondta a 32 éves Bayern-kapus, aki szeptember óta nem védett lábtörése, a hosszúra nyúlt regeneráció miatt.

Neuernek még négy lehetősége van, hogy meccsrutint szerezzen.

• A Bayern a Stuttgarttal játszik a szombati utolsó fordulóban
  • A Bayern a kupadöntőben játszik a jövő szombaton a Frankfurt ellen
  • A német válogatott két felkészülési meccset kötött le, Ausztriában (június 2., Klagenfurt) és Szaúd-Arábia ellen (Leverkusen, június 8.)

A válogatott edzőtábora május 23-án kezdődik, rajta kívül három kapus hívott meg a kapitány, Joachim Löw. Ott lesz Marc-André ter Stegen a Barcelonából, a PSG-ből kiszoruló Kevin Trapp, a leverkuseni Bernd Leno. A Liverpoollal a BL-döntőre készülő Loris Karius egyelőre nincs a keretben.

"Nincs prognózis a visszatérésemre, de fontos, hogy jól érzem magam. A legjobb döntést kell meghozni, ami nekem, a csapatnak, a szurkolóknak, és a szövetségnek is megfelelő" - összegzett.