Albert, Lipót
3 °C
12 °C

Martial, Payet és Benzema is kimaradt a francia vb-keretből

2018.05.17. 21:45 Módosítva: 2018-05-17 21:45:40

Kingsley Coman, Anthony Martial és Dimitri Payet, illetve Karim Benzema sem szerepel a francia labdarúgó-válogatott csütörtökön kihirdetett 23 fős világbajnoki keretében. Előbbi kettő tartalék, Payet az Európa Liga döntőjében sérült meg, Benzema pedig egyrészt pocsék formában van (45 meccsen 11 gól idén), másrészt a 2015-ös, szexvideós zsarolásos ügye miatt kegyvesztett lett.

Didier Deschamps egyelőre Wissam Ben Yedderre, Mathieu Debuchyre, Lucas Digne-re, Alexandre Lacazette-re, Adrien Rabiot-ra, Mamadou Sakhóra, Moussa Sissokóra és Kurt Zoumára is tartalékként számít, vagyis nem lehet panasza a keret mélységére és minőségére. A végleges névsort június 4-ig kell kihirdetni.

A franciák jövő szerdától készülnek együtt, május 28-án Írországgal, június 1-én Olaszországgal, június 9-én pedig az Egyesült Államokkal játszanak barátságos mérkőzést. A június 14-én kezdődő oroszországi világbajnokságon Ausztráliával, Peruval és Dániával szerepelnek egy csoportban.

A franciák válogatott 23 fős kerete:

• Kapusok: Alphonse Areola (Paris Saint-Germain), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marseille)
  • Védők: Lucas Hernandez (Atlético Madrid), Presnel Kimpembé (Paris Saint-Germain), Benjamin Mendy (Manchester City), Benjamin Pavard (VfB Stuttgart), Adil Rami (Olympique Marseille), Djibril Sidibé (AS Monaco), Samuel Umtiti (FC Barcelona), Raphaël Varane (Real Madrid)
  • Középpályások: N'Golo Kanté (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Steven Nzonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern München)
  • Támadók: Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Nabil Fekir (Olympique Lyon), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Thomas Lemar (AS Monaco), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), Florian Thauvin (Olympique Marseille)

Köszönjük, hogy minket olvasol minden nap!

Ha szeretnél még sokáig sok ilyen, vagy még jobb cikket olvasni az Indexen, ha szeretnéd, ha még lenne független, nagy elérésű sajtó Magyarországon, amit vidéken és a határon túl is olvasnak, akkor támogasd az Indexet!

Tudj meg többet az Index támogatói kampányáról!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?