14 °C

Horvát-nigériai: a nap végére elfogyott a lendület

2018-06-16T203437Z 490443820 RC1C9717FE40 RTRMADP 3 SOCCER-WORLD
2018.06.16. 23:07

Ha a kora esti Peru-Dánia első félideje nem volt futballreklám, akkor a horvát-nigériaié egyszerűen rossz volt. De nem csak a szünetig, hanem az egész meccs.

A remek nevekből álló horvát középpálya - Perisic, Modric, rakitic, Rebic - elég korlátozott játékot nyújtott, legalábbis közel sem volt olyan virtuóz, mint azt a nevekből gondolnánk.

Fél órán át talán még jobb is volt Nigéria, de egy szerencsétlen öngól tönkretette a meccsüket. Szögletet íveltek a horvátok, Mandzukic középen megcsúsztatta, mellé ment volna, de Etebo lábáról a kapuba pattant a labda. A nigériaiak 19 éves kapusa, Uzoho tehetetlen volt.

Ez után újra ment a meccs, ahogy az olaszok szokták mondani, a horvátoknál volt a labda, de igazán nagy helyzetet nem tudtak összehozni. Kaput alig találtak, valójában lehetőségeik voltak, ziccerük nem.

Modric higgadtan begurította, nem hagyta ki, mint ma Messi Izland ellen, vagy mint utána a perui Cueva a dánok ellen. Nem lett zsinórban három elpuskázott tizenegyes.

A négyperces hosszabbításban volt még egy ziccerük, a gólokon kívül magasan a legnagyobb helyzetük, de Kovacic elönzőzte, nem passzolta be középre a labdát.

A vége 2-0 lett a horvátoknak, vezetik a D csoportot 3 ponttal az 1-1 pontos Argentína és Izland, valamint a nullával álló Nigéria előtt.

Véget ért a vb első négymeccses napja, a 11 órás maraton alatt négy meccset játszottak egymás után, több ilyen nap a vébén nem lesz.

Öt büntető volt ma, ennyit 1998 óta nem fújtak be vébén. Kettő maradt ki.

Horvátország-Nigéria 2-0 (1-0)