Index - In English In English Eng

A 93. percben, mesterhármassal dőlt el a hétgólos PL-thriller

GettyImages-1084951880
2019.01.19. 16:51

Óriási derbivel indult a Premier League 23. fordulója. a Wolverhampon Wanderers 4-3-re verte a Leicester Cityt. A győztes gól a 93. percben esett, Diogo Jota szerezte, aki így mesterhármassal fejezte be a meccset.

A Wolves álomstartot vett, Diogo Jota már a negyedik percben betalált, majd 12. percben Bennett góljával máris kétgólos előnyben volt a hazai csapat.

A második félidőt viszont a Leicester legalább olyan jól kezdte, mint ellenfele. A 47. percben egy kontrából megvolt a szépítés, majd az 51. percben Coady öngóljával 2-2 lett az állás. A védő szerencsétlenül lépett bele egy bombába, testéről csúszott be a labda.

A hazaiak újra előnybe kerültek, Ruben Neves egy jó negyvenméteres átíveléssel indította Diogo Jotát, aki nem nagyon cifrázta, lendületből érkezve 12 méterről kapuba lőtt.

A Leicester egy szabadrúgás utáni fejessel újra egyenlített a 87. percben, de a thrillert a hazaiak bírták jobban. A 93. percben megint szépen megkontrázták a Leicestert, a védők mögé belőtt labdát Jimenez érte el, a második oldalon pedig már érkezett DIogo Jota, aki góllal fejezte be az akciót.

DIogo Jota mesterhármasával egy több mint negyvenéves eseményt írt felül, utoljára 1977-ben volt a Wolvesnak olyan játékosa, aki az első osztályban szerzett egy meccsen három gólt.