Azerbajdzsán–Magyarország

Azerbajdzsán–Magyarország futball-Európa-bajnoki selejtező közvetítése percről percre

2019.06.08. 18:29
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 27’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Szoboszlai Dominik (10) Magyarország
    27’

Almeyda kapott egyet a magyar csatártól.

• 27’

Bő egy hete játszották az Európa Liga döntőjét is Bakuban, de az Arsenal és a Chelsea meccsét nem a 15 ezres Bakcell Arénában rendezték, hanem a közel 70 ezres Olimpiai Stadionban. Ott sem volt telt ház.

• 22’

Jó húsz méterről küldte kapura a jobb oldalról, Agayev kapus könnyen fogta a lövést.

• 18’

Mert 6 pontosak leszünk, akárcsak a horvátok, akiket viszont megvertünk. Igaz, a keddi meccs lesz az igazi kihívás, amikor Wales az ellenfél.

• 20’

El is jutottak a kapu elé, a 16-os bal sarkáról Madatov próbált középre ívelni, nem találta meg az emberét, de Gulácsi sem jött ki túl magabiztosan, nem tudta megfogni, a lábáról csorgott ki. Szerencsére utána tudtak tisztázni a védők.

• 9’

Az első válogatott gólját tavaly novemberben az észtek elleni Nemzetek Ligája-meccsen szerezte a 26 éves védő. Azt a meccset 2-0-ra megnyertük, ami jó ómen.

• 18’
    gól | Magyarország | első félidő
    0
    1 Magyarország Willi Orbán (6)
    18’

Dzsudzsák ívelt be egy szabadrúgást jobb oldalról, a jól érkező Orbán az ötösről csúsztatott kapuba.

• 5’

A keménykedő azeriek az első öt percben egyszer vetemedtek igazán durva megmozdulásra, viszont még alig telt el valami a meccsből. A videót nézve nehéz eldönteni, hogy Orban volt-e a szerencsésebb, mert megúszta sérülés nélkül, vagy a hazaiak játékosa, aki megúszta lap – ne adj' isten piros lap – nélkül.

Az olyan sorozatokban, a videobíró is szólhat a játékvezetőnek egy esetlegesen elmaradt kiállítás esetén, ott egy stoplival lábszárra taposás gyakran ér pirosat. De sárgát feltétlen, ehhez képest Dadashov megúszta lap nélkül az esetet.

Ön szerint mennyire hibázott nagyon a bíró, milyen színű lap járt volna az azeri faultjáért?

• 9’

Az első 10 percben a labdabirtoklás 67:33 százalékban oszlott meg a két csapat között az UEFA statisztikája szerint, a magyarok 82, az azeriek 72 százalékos pontossággal passzoltak.

• 12’

Az azeriek most először próbáltak meg lassan építkező támadást felépíteni, nagyon nem haladtak előre, de közel egy percig passzolgathattak a félpályánál, végül Kleinheisler lépett oda keményen.

• 9’

A H csoportban Moldova Andorra ellen, a J-ben Örményország Liechtenstein ellen szerezte meg a vezetést hazai pályán, ezzel mindkét csapat megelőzte a másikat az utolsó helyről az utolsó előttire lépve.

• 9’

Már három szögletet rúghatott Rossi csapata, az azeriek beszorultak a tizenhatosukhoz, de igazán nagy veszélyben nem voltak még eddig.

• 5’

Orbán bokáját taposta le egy azeri, de a hátvéd tudja folytatni a meccset.

• 4’

Szoboszlai végezte el, de aztán ő is rúgta ki az alapvonalon, nem jött össze a Dzsudákkal való játék.

• 2’

Agayevnek nem kellett védenie.

• 1’

Dzsudzsákék fehérben, az azeriek kékben játszanak. Mindjárt kapott is egy szabadrúgást a magyar válogatott, Szalai került a földre.

• A volt UEFA-elnök Lennart Johansson halála miatt gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. Az M4 szpíkere, miután véget ért a gyászszünet, az alábbi szavakkal veszi fel a fonalat:

Jó hangulatban kezdődik tehát a mérkőzés.

• Úgy vágta a jobb felsőbe a labdát, hogy ilyet a meccsen is elfogadnánk. Lovrencsics is nagyon szépen letette a jobb kapufa mellé.

• Azerbajdzsánban azonban az ilyesmi ismeretlen, ezért nem engedték a szervezők. A metróállomás és a stadion egy kilométerre van egymástól. A következő zászlókat látom: Rákospalota, Isaszeg, Ferencváros, Romhány, Dunaszerdahely, Vác, Viharsarok, Dabas, Simontornya, éééés: Cserépfalu. A zászló gazdája egy hete Kölnben a veszprémi kézisek BL-döntőjén is ott volt. Puskás–Kispest–Hungary feliratot is látok.

• Nem gyakran látni ilyet, kutyákkal vizsgálták át a csomagokat, mivel a nemrég használt töltőm a hátizsákom zsebében volt, még meleg volt, talán ezért szagolgatta meg a kutya. Mellettem egy rendőr ül, aki biztosan a helyszínen nézte meg az Európa Liga múlt szerdai döntőjét is, erről uralkodik is a pulóvere. Akkor öt gól lett.

• Ez pedig nem jelenthetett mást, mint hogy ezt a meccset megtekinti Aliyev elnök is. 50 méterenként álltak rendőrautók, de a járdákat söpörték, a fákról leeső kisebb gallyakat is takarították a zöld mellényes munkások. Most már érthető, miért festették a kerítést a meccs előtt egy nappal.

• Agayev – Medvedev, Hüsejnov, Mammadov, Krivotsyuk – Almeyda, Qarayev, Nazarov – Madatov, Dadasov, Sejdajev

• Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Nagy Ádám – Kleinsheisler, Dzsudzsák, Szoboszlai, Nagy Dominik – Szalai

A kezdőből kimaradt a horvátok ellen győztes gólt szerző Pátkai Máté. A sérült Kádár helyére pedig Korhut került vissza a védelembe. Ő a szlovákok ellen már játszott.

• A válogatott védői közül többen sérüléssel küzdenek, vagy küzdöttek. Az alapembernek számító Kádár Tamás ugyan elutazott Bakuba, de nem léphetett pályára. Fiola Attila korábban kikerült a keretből, mert nem sikerült csúcsformába lendülnie, és Bese Barnabás is sérüléssel küzd.

• Marco Rossi szövetségi kapitány szerint minden azon múlik, milyen mentalitással mennek ki a játékosai a pályára, csak akkor nyerhetnek, ha magas színvonalon játszanak. Azt mondta, ha kikapna csapata, az teljes mértékben az ő felelőssége lesz, nem szabad az időjárásra vagy az időeltolódásra fogni.

Az időjárásról azért Pátkai Máté is szót ejtett: „Nehéz körülmények, magas páratartalom és meleg vár ránk Azerbajdzsánban, ahol a szervezettség lesz a legfontosabb.”

• Az Azeri Labdarúgó Szövetség a Szovjetunió felbomlása után, 1992-ben alakult. Azóta a magyar válogatott ötször találkozott Azerbajdzsánnal. Először az 1998-as franciaországi világbajnokság selejtezőkörében került egy csoportba a két válogatott, az első meccset 1996. november 10-én, Bakuban játszották. A Csank János szövetségi kapitány vezette magyar válogatott 3-0-ra győzött, az első két gólt Nyilas Elek szerezte, és a végeredményt Urbán Flórián állította be.

Ezután még négyszer játszott egymás ellen a két válogatott, valamennyi meccset Magyarország nyerte, az összesített gólarány 15-1. Az utolsó azeri–magyar találkozó egy barátságos meccs volt Dubajban, még 2011. február 9-én. Rudolf Gergely és Hajnal Tamás góljaival 2-0-ra nyertünk.

• A magyar futballválogatott Azerbajdzsánban harmadik Eb-selejtezős mérkőzését játssza. A forduló előtt a körbeveréseknek köszönhetően négy csapat állt három ponttal (Horvátország, Magyarország, Wales és Szlovákia), míg az ötödik Azerbajdzsán nem szerzett még pontot. A háromkor kezdő horvátok otthon megverték Walest, így 6 ponttal a csoport élére ugrottak.

Az azeri meccs tehát vízválasztónak is tekinthető, a magyar csapat plusz három ponttal az élcsoportban maradhat. Az erőviszonyok alapján kötelező győzelemről beszélt mindenki, de óvatosságra is intettek.