• Blog.hu
  • Fórum
  • Indavideó
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • Címlap
  • Rovatok
  • Friss hírek
    • Facebook
    • Twitter
    • Tumblr
    • Reddit
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • MARSRA magyar!
2023. 05. 29. hétfő
Magdolna, Léna
EUR 371,33 Ft USD 345,98 Ft GBP 427,29 Ft BUX 47 573 Ft
14 °C
27 °C
-79 °C
-27 °C
Belföld Külföld Gazdaság Kult Vélemény Tech-Tud Sport Fomo 24 Óra Blog Videó Podcast
  • Sport
  • Futball
  • bajnokok ligája
  • bl
  • csoportkör
  • atletico madrid
  • real madrid
  • psg

BL: nem volt még ilyen kieséses kör

Joó Gábor
2019.12.11. 23:35 Módosítva: 2019.12.12. 00:21
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!
Előzmény (3)
  • BL: a Bayern megint bedarálta a Tottenhamet, az Atléti magabiztosan ment tovább
  • BL: utolsóból lett második, 3-0–val ment tovább az Atalanta
  • Röhej, de Kassai szarvashibái viszik előre a futballt
Frissebb (1)
  • BL: Real–ManCity, BVB–PSG, Chelsea–Bayern, Atlético–Liverpool

További Futball cikkek

  • A Milan idegenben verte a Juventust, a következő szezonban is a BL-ben indulhat A Milan idegenben verte a Juventust, a következő szezonban is a BL-ben indulhat
  • Kiesett a Premier League-ből a 2016-os szezon bajnoka
  • Bajnokveréssel zárult az NB I idei szezonja
  • Intenzív osztályon ápolják a PSG játékosát, miután leesett a lováról
  • A kiesést követően megvan az első áldozat a Budapest Honvédnél
Tovább a rovatra

A címlapról ajánljuk

Nem maradt sok kérdés a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójának szerda esti mérkőzéseire. A kora esti, 7-kor kezdődő mérkőzéseken történt egy szenzációs menekülés, az a csapat jutott tovább a három esélyes közül, amely csoportja, a C utolsó helyén kezdte a napot.

Este ilyen csoda nem volt, a hat meccsből valójában két félmeccsnek volt tétje: a D csoportban az Atletico-Lokomotívon a spanyolok mentek a továbbjutásért, az oroszok lecsúszták már a kör előtt az EL-folytatásról is, míg a Leverkusen-Juventuson a németek szintén a BL-nyolcaddöntőre pályáztak a már biztos csoportgyőztes olaszok ellen.

Még ezek a meccsek is mérsékelten lettek izgalmasak. Az Atletico már a 3. percben büntetőt rontott, Trippier lövését védte az orosz kapus. Kassai Viktor játékvezető a 44. másodpercben fújta be a büntetőt. Az Atleti negyedóra után újra büntetőhöz jutott, ezt már Joao Felix rúgta, a kapuba, 1-0. A magyar bíró videóról ítélte meg a kezezést, jogosan.

A 26. percben aztán Morata akcióból talált be az oroszoknak, Kassai először megadta a gólt, de les miatt visszavonatta vele a találatot a videóbíró. (Ez volt egyébként Kassai visszatérése a BL-be, több mint egy évig nem kapott meccset.)

A második félidő elején Felipe biztosította be a meccset és a továbbjutást a madridiaknak, 2-0 lett a vége.

A Leverkusen, aminek csak Atletico-iksz vagy vereség esetén lett volna esélye továbbmenni, ennek megfelelően gyengült el, a Juventus a hajrában gyűrte be őket, nem kicsit köszönhetően Paulo Dybala beállásának. Az argentin csere előbb Cristiano Ronaldónak adott - kihagyhatatlan -, majd Gonzalo Higuainnak egyszerűbb gólpasszt. 0-2.

a

A csoportban a Juve 16 ponttal, az Atletico 10-zel ment tovább.

A többi csoport eredményei:

A:

  • PSG-Galatasaray 5-0
  • Brugge-Real Madrid 1-3

a

B:

  • Bayern-Tottenham 3-1
  • Olimpikaosz-Crvena zvezda 1-0

a

Utóbbi meccs volt egyedül drámai, a görögök győzelem esetén megelőzhették a szerbeket, és bejuthattak az Európa Ligába. 88. percben szerzett tizenegyessel érték el céljukat úgy, hogy előtte már elhibáztak egy büntetőt.

Ezzel kialakul a Bajnokok Ligája kieséses körének 16-os mezőnye egy furcsa rekorddal: a BL történetében először fordul elő, hogy kizárólag az öt legnagyobb bajnokságból - angol, francia, német, olasz és spanyol - jutott csapat a legjobb tizenhat közé. Ez valójában olyan, mintha egy mesterséges szuperligával folytatódna a sorozat, az öt topliga csapatai, illetve onnan a legerősebbek évek óta azért küzdenek, hogy ilyen ligában játszhassanak.

A BL-nyolcaddöntő mezőnye:

Paris Saint-Germain (francia), Real Madrid (spanyol), Bayern München (német), Tottenham Hotspur (angol), Manchester City (angol), Juventus (olasz), FC Barcelona (spanyol), RB Leipzig (német), Liverpool (angol), Napoli (olasz), Borussia Dortmund (német), Olympique Lyon (francia), Valencia (spanyol), Chelsea (angol), Atalanta (olasz), Atlético Madrid (spanyol)

Ma is tanultam valamit 1-2-3-4.
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

Ehhez a cikkhez ajánljuk



Bookline
Dr. Szondy Máté-Mi lesz, HA... ?!
Dr. Szondy Máté
Mi lesz, HA... ?!
2967 Ft
Rick Rubin-A kreatív folyamat: Az alkotás mint életmód
Rick Rubin
A kreatív folyamat: Az alkotás mint életmód
5092 Ft
Ingatlan.com
  • Tippek
  • Az ingatlanvásárlás menete
Money.hu
  • Hírek
  • Az önerő befektetésével milliókat spórolhatsz a lakáshiteleden, ha van plusz ingatlanod
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Adatvédelmi elvek
  • Süti szabályzat
  • Süti beállítások
  • RSS
  • Állás
  • Márkabiztonság
  • © 1999-2023 Index.hu Zrt.