23 °C

A Real után a Juvét is kiütötte az Ajax, Messi elintézte a Unitedet

000 1FP5OT
2019.04.16. 23:05
Az Ajax csodás szereplése tovább tart a Bajnokok Ligájában, Torinóban hátrányból felállva ejtették ki a Juventust, sorban a második nagy ellenfelet búcsúztatva, a vége 2-1 lett. A Manchester United nem tudott mit kezdeni Messivel Barcelonában, a spanyolok 3-0-ra nyertek.

A Juventus a számára kedvező eredménnyel,1-1-es döntetlennel záruló első mérkőzés után sem lehetett biztos a dolgában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének torinói visszavágóján az Ajax ellen . A hollandok az előző fordulóban a Real Madrid 4-1-es legyőzésével már bemutatták, hogy nem okoz gondot számukra, ha idegenben kell kiharcolniuk a továbbjutást. Ugyanakkor persze a Juventus is alapozhatott a nyolcaddöntők tapasztalatára, Allegri edző csapata az Atlético Madrid ellen jutott tovább kétgólos hátrányból, miután Torinóban 3-0-ra lemosta ellenfelét.

Kedden este a Juventus vezetőgóljáig nagyjából a hazaiak által elképzelt mederben folytak az események, bár a hollandok már épp kezdtek kijönni a nagyon bekezdő olaszok szorításából, amikor a 28. percben Ronaldo - ki más - befejelte a Juventus vezetését.

Ám mielőtt még a Juventus szurkolói igazán kiörülhették volna magukat, az Ajax kiegyenlített. Egy rossz holland lövés épp van den Beekben akadt el, aki így teljesen egyedül fordulhatott kapura, és a lest reklamáló védőktől figyelve a kapuba gurított.

A gól után az Ajax végképp átvette a meccs irányítását, és a hazaiak legnagyobb döbbenetére igazából a mérkőzés végéig meg is tartotta dominanciáját. Leginkább Wojciech Szczesny védésein múlt, hogy a vendégek nem szerezték meg hamarabb a vezetést, ám Matthijs de Ligt fejesénél a 67. percben már a lengyel kapus is tehetetlen volt.

A Juventus helyzetét nehezítette, hogy az első félidő végén megsérülő Dybalát a szünetben le kellett cserélnie Allegrinek, és mivel Mandzukicra nem számíthatott, a 19 Moise Kean állt be a hazai csapatba, aki hiába van nagy formában a bajnokságban, ezen az estén teljesen súlytalan volt.

Hiába próbált meg Allegri mindent, hogy felrázza a csapatát, bejött még Cancelo és Bentancour is, ám az Ajax játékosai sokkal erőszakosabbak, gyorsabbak és pontosabbak voltak a fáradt és szétesett benyomást keltő Juventus ellen.

A 89. percben még felvillant ugyan az egyenlítés reménye, ám hiába reklamáltak az olaszok kezezést Daley Blindnél, a videóbíró kiderítette, hogy az Ajax játékosa hassal blokkolta Can beadását.

Így a mérkőzés végül magabiztos Ajax-győzelmet és továbbjutást hozott, ennek a Juventusnak egy egygólos Ronaldo még az elődöntőbe kerüléshez sem volt elég, nem hogy a portugál leigazolása óta mantrázott BL-győzelemhez.

Az Ajax ellenben fényesen bizonyította, hogy hihetetlen átütőerő és energia van benne, és a Real, illetve a Juve ellen mutatott teljesítménnyel a végső győzelemre is reális esélyt kell adni ennek a fiatal és tökéletesen bejátszott csapatnak, amelyben számtalan tehetséges játékos van, Matthijs de Ligt és Frenkie de Jong nevét pedig nagyon hamarosan a legnagyobb világsztárok között fogják emlegetni.

Az Ajax 2-1-re nyert, így 3-2-es összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe.

stat

Rettentő simán ment tovább a Barcelona

A Barcelona 1-0-ra nyert Manchesterben, így a United – ami először és utoljára még 1991-ben nyert Barcelonában – győzelmi kényszerben lépett pályára. Ennek megfelelően az angol kezdték aktívabban a mérkőzést: Rashford már 35 másodperc alatt ledolgozhatta volna a csapata hátrányát, a kapufa megmentette a katalánokat, de a következő 10 perc is a Unitedé volt.

Ezek után kezdett felpörögni a katalán csapat is. A 12. percben Rakiticet buktatta Fred, a bíró büntetőt ítélt, Messi már készült is elvégezni a 11-est. A VAR viszont jelzett, a játékvezető pedig az eset visszanézése után – helyesen – visszavonta az ítéletet. Messit ugyanakkor ez nem akadályozta meg, hogy gólt szerezzen: a 16. percben labdát szerzett, kiosztott egy kötényt, majd 17 méterről védhetetlenül lőtt a kapuba (1-0).

A Unitedet teljesen megfogta a bekapott gól, az argentin klasszis pedig nem kegyelmezett, bár ehhez de Gea is kellett. A 20. percben Messi megint megszerzett egy labdát, el is lőtte estében 17 méterről, de a próbálkozás gyenge volt, simán védenie kellett volna a spanyolnak. A United kapusa viszont óriásit potyázott, 2-0-ra vezetett a Barcelona a 20. percben.

Az MU-nak ekkor már legalább három gól kellett volna a továbbjutáshoz, ez pedig teljesen megbénította a csapatot. A hátralévő 25 percben egyetlen Pogba-lövésre futotta az angoloktól.

A Barcelona végig dominálta az első játékrész második felét, Messinek kis híján a mesterhármas is összejött, illetve a hosszabbításban is neki köszönhetően alakult ki gólhelyzet. Sokadjára küzdött meg a labdáért a 46. percben, kiosztott egy kötényt Jonesnak, majd pazar labdát adott Albának. A szélső remekül centerezett, az érkező Sergi Roberto viszont nem tudta kihasználni a ziccert, belelőtte de Geába a labdát (vagy a kapus védett hatalmasat). Óriási Barca-helyzettel ért véget az első félidő.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A United nagyon akart, de tehetetlen volt, a Barcelona dominálta a mérkőzést. Ez utóbbi helyzetekben ugyan nem nyilvánult meg, de így is összejött egy katalán találat – Coutinho lőtt 20 méterről egy őrült nagy gólt a 61. percben. A második félidő érdemleges részét ezzel le is tudták a csapatok, unalomba fulladt a mérkőzés.

A Barcelona 3-0-ra nyerte meg a találkozót, 4-0-s összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe.