Simon, Szimonetta
7 °C
17 °C
Index - In English In English Eng

Rebrov pihentetett, de az FTC így is hozta a kötelezőt

2020.09.19. 15:09 Módosítva: 2020.09.19. 17:54
Szombaton folytatódott a labdarúgó Magyar Kupa, méghozzá a 6. fordulóval, ami a főtábla első körének számít. A Ferencváros felforgatott csapattal lépett pályára a megyei II. osztályban szereplő Ráckeve vendégeként, de hozta a kötelezőt.

Kiütéssel nyert a Ferencváros

A Ferencváros a Bogdán – Csonka, Laidouni, Csontos, Heister – Skvarka, Vécsei – Varga R., Katona B, Zubkov – Baturina összeállításban lépett pályára Ráckevén, és a 17. percben szerezte meg a vezetést Roko Baturina révén.

A nyáron a Dinamo Zagrebtől szerződtetett horvát utánpótlás-válogatott támadónak ez volt az első gólja a magyar bajnok színeiben.

Hozzá hasonlóan először talált be tétmeccsen a felnőttcsapatban Katona Bálint is, aki 2–0-ra alakította az eredményt.

A fordulás után sem lassított a Fradi: Baturina megszerezte második találatát is, majd a sérülés után visszatérő Olekszandr Zubkov is beköszönt, így az 55. percben már 4–0 állt az eredményjelzőn. A 81. és a 82. percben is egy-egy eladott labdából szerzett gólt a Ferencváros: előbb Varga Roland, majd Michal Skvarka volt eredményes. A csattanó a végére maradt: Ognjen Markovics két védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, és bevette Bogdán Ádám kapuját – így kialakult a 6–1-es végeredmény.

iayc7
Fotó: Fradi.hu

Szerhij Rebrov vezetőedző gondolva a jövő szerdai, Molde elleni Bajnokok Ligája-selejtezőre pihentette kulcsjátékosait, ám az általa megnevezett kezdőcsapat tagjai éltek a nekik megszavazott bizalommal, és magabiztos sikerrel hálálták azt meg. 

A többi pályán

Az NB I-es csapatok rendre magabiztosan győztek: az MTK 8, a Budafok 6, a Zalaegerszeg 11, a Kisvárda 10 gólig jutott alacsonyabb osztályú ellenfele ellen – a négy csapat összesen 35 találatot jegyzett. A Csákvár is kétszámjegyű gólmennyiséget termelt megyei I. osztályú ellenfelével szemben, az NB III-as Ménfőcsanak pedig 9-ig jutott.

MAGYAR KUPA
6. FORDULÓ
Szeptember 19., szombat
Ráckeve VAFC (Pest II.)– Ferencvárosi TC  1–6

Szarvaskend SE (Vas I.)–Aqvital FC Csákvár (NB II) 1–10
Zsámbék (Komárom-Esztergom I.)–THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport) 2–1
Sajóbábonyi VSE (NB III, Keleti csoport)–Eger SE (NB III, Keleti csoport) 1–2
Bonyhád VLC (Tolna I.)–Monor SE (NB III, Közép-csoport) 2–3
43. sz. Építők SK (Budapest I.)–MTK Budapest 0–8
Mohácsi TE 1888 (Baranya I.)–Budafoki MTE 0–6
Mezőkeresztes VSE (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Zalaegerszegi TE FC 0–11
Makó FC (Csongrád-Csanád I.)–Pécsi MFC (NB II) 1–3
Sárvár FC (Vas I.)–Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 0–3
Diósjenő SE (Nógrád I.)–Dorogi FC (NB II) 0–5
Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)–Debreceni EAC (NB II) 2–3
Szeghalmi FC (Békés I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II) – ELHALASZTOTTÁK
Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)–Budaörs (NB II) 1–6
Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)–BFC Siófok (NB II) 0–1
Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom I.)–Kisvárda 0–10
Sárbogárd SE (Fejér I.)–Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 0–3
BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)–Szentlőrinc SE (NB II) 1–2
Vác FC (NB III, Közép-csoport)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1–4
ASR Gázgyár (Budapest I.)–Gesztelyi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 1–0
Csornai SE (Győr-Moson-Sopron I.)–Dabas-Gyón FC (NB III, Közép-csoport) 1–2
Dunavarsány (Pest I.)–Körösladányi MSK (NB III, Közép-csoport) 2–1
Bodajk SE (Fejér I.)–Érdi VSE (NB III, Nyugati csoport) 0–3
Király SE (Vas I.)–Bicskei TC (NB III, Nyugati csoport) 2–3 
Bátaszék SE (Tolna I.)–Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 8–1
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–AC Nagybajom (Somogy I.) 1–1 – tizenegyesekkel 3–2
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)–Majosi SE (NB III, Közép-csoport) 1–0
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhely (NB III, Közép-csoport) 0–1
Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport) 1–9
Mátraterenye SE (Nógrád I.)–Csomád (Pest I.) 0–3
Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)–Gárdony (NB III, Nyugati csoport) 1–2
Tihany FC (Veszprém I.)–Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport) 0–5
Mórahalom VSE (Csongrád-Csanád I.)–Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport) 0–3
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)–Gyulai TFC (Békés I.) 4–1
PTE PEAC (Baranya I.)–Salgótarjáni BTC (NB III, Keleti csoport) 0–7
Ajka Kristály SE (Veszprém I.)–Lipót SE (NB III, Nyugati csoport) 0–7
Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)–Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport) 1–0
Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II) 0–2
20.00: Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II) (Tv: M4 Sport)

Szeptember 20., vasárnap
12.30: FC Tiszaújváros (NB III, Keleti csoport)–Budapest Honvéd (NB I) (Tv: M4 Sport)
15.00: Csepel FC (Budapest I.)–Soroksár SC (NB II)
15.00: Sényő FC (NB III, Keleti csoport)–Vasas FC (NB II)
15.00: Szegedi VSE (NB III, Közép-csoport)–Szombathelyi Haladás (NB II)
15.00: Tiszaföldvár VSE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Mol Fehérvár FC (NB I) (Tv: M4 Sport
15.00: Kerekegyházi SE (Bács-Kiskun I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
15.00: Ikarus-Maroshegy (Fejér I.)–FC Ajka (NB II)
15.00: Mándok VSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mezőkövesd (NB I)
15.00: FC Hatvan (NB III, Keleti csoport)–Paksi FC (NB I)
15.00: Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport)
15.00: Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport)
15.00: FC Dabas (NB III, Közép-csoport)–Dunaújváros (NB III, Közép-csoport)
15.00: Teskánd KSE (Zala I.)–Taksony SE (NB III, Közép-csoport)
15.00: ESMTK (NB III, Közép-csoport)–Tállya KSE (NB III, Keleti csoport)
15.00: Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar I.)–III. Kerületi TVE (NB III, Nyugati csoport)
15.00: Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Nagyatádi FC (NB III, Nyugati csoport)
15.00: Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Szekszárdi UFC (NB III, Közép-csoport)
15.00: Gyöngyöshalász SE (Heves I.)–FC Nagykanizsa (NB III, Nyugati csoport)

Október 7., szerda
14.00: Iváncsa KSE (NB III, Közép-csoport)–Újpest FC (NB I)
14.00: Tiszafüredi VSE (NB III, Keleti csoport)–Putnok FC (NB III, Keleti csoport)
14.00: Lőrinci VSC (Heves I.)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
14.00: VLS Veszprém (NB III, Nyugati csoport)–Szeged-Csanád GA (NB II)
14.00: Balassagyarmati VSE (NB III, Keleti csoport)–Diósgyőri VTK (NB I)

Október 10., szombat
14.00: Toponár SE (Somogy I.)–Puskás Akadémia (NB I)

Szeptember 18., péntek
SC Sopron (NB III)–BVSC-Zugló (NB III) 0–0 – 11-esekkel 4–5