Hat angol másodosztályú futballcsapat is csődközelben

Korábban lapunk is beszámolt arról, hogy néhány profi angol futballklub a túlélésért küzd. Ennek hatására a Manchester United és a Liverpool egy több pontból álló javaslattal állt elő az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) számára, ám a Sky Sports információi szerint nem kevesebb mint hat másodosztályú (Championship) egyesület is a csőd szélére sodródott a koronavírus-járvány hatásai miatt.

Nigel Travis, az angol negyedosztályú Leyton Orient elnöke a BBC-nek adott interjújában kifejtette, hogy az angol labdarúgás krízise már évek óta tart, és a csapatok háromnegyede a pandémia előtt is veszteségesen működött. Azért, hogy ne menjenek csődbe a kisebb klubok, két első osztályú topcsapat, a Manchester United és a Liverpool egy kilenc pontból álló reformtervvel állt elő. Ennek rengeteg egyesület örült, azonban a Premier League nemtetszését fejezte ki, ugyanis így ők esnének el bevételtől és jogdíjtól. A PL mellett a futballszurkolók országos szövetsége is ellenzi a javaslatot.

A Manchester United és a Liverpool közös terve:

  • a 2022/23-as szezontól kezdve a Premier League-ben csak 18 együttes szerepelne a jelenlegi 20 helyett;
  • csak két biztos kieső lenne, a harmadik legrosszabb helyen végző csapat osztályozót játszana;
  • a Championshipben, League One-ban és a League Two-ban 24-24 csapat szerepelne – ahogy most is;
  • eltörölnék a Szuperkupát (Community Shield);
  • a PL-csapatok nem vennének részt a Ligakupában;
  • a PL-nek továbbá a televíziós jogdíjak negyedét át kellene adnia az Angol Labdarúgóligának (EFL);
  • az EFL kapna további 250 millió fontot amolyan gyorssegélyként a koronavírus-járvány okozta válság kezelésére;
  • az angol labdarúgó-szövetség (FA) kapna 100 millió fontot a kieső bevételekre;
  • valamint kilenc klub kapna „speciális szavazati jogokat” bizonyos ügyekben.

A Sky Sports ezúttal sem árult el konkrétumot, de annyi kiderült, hogy hat másodosztályú klub is a csőd szélére került. Az egyikük így nyilatkozott:

A fennmaradásunk érdekében csak pénzügyi segélyekre tudunk támaszkodni.

Egy másik klub arról beszélt, hogy létezésüket a mérkőzésekre kilátogató szurkolók biztosították. Ian Holloway, a negyedosztályban szereplő Grimsby menedzsere élete legrosszabb napjának nevezte azt, mikor a klub talpon maradásának érdekében kilenc játékost engedett el. A kétszeres Premier League-győztes, jelenleg a Championshipben vitézkedő Preston North End tulajdonosának tanácsadója szerint minden csapat örömmel fogadná a reformtervet.

Tizenhárom angol negyedosztályú klub válaszolt a Sky Sports felmérésére. A csapatok 85 százaléka aggódik jelenlegi pénzügyi helyzetük miatt, 92 százalékuk pedig nem elégedett a kormány szurkolókról szóló döntésével. Összesen nyolc csapat számolt be arról, hogy 15-40 százalék bevételtől esnek el a zárt kapus meccsek miatt.

A hírek szerint Boris Johnson, az Egyesült Királyság miniszterelnöke akár további hat hónappal eltolhatja a stadionok részleges megnyitását, miközben szórakozóhelyekre, színházakba szabadon járhatnak az emberek. Hogy lesz-e ebben változás, az a szerdai parlamenti ülésen minden bizonnyal kiderül – írja a Sky Sports.

Az oldalról ajánljuk

  • Belföld
Jövő héten megkapja a gyógyszert Zsombor, az SMA-s kisgyermek

Ő lesz az első, aki szívműtét után kapja meg a gyógyszert.

tegnap, 09:41

  • Külföld
Kinyitottak Horvátországban a vendéglátóhelyek teraszai

A vendéglátósok mintegy 75 százaléka élt ezzel a lehetőséggel.

március 1., 16:02

  • Belföld
Már óvodába jár Zente, az SMA miatt kezelt kisfiú

Szépen fejlődik, még az orvosokat is meglepi vele.

március 2., 20:44

  • Külföld
Ausztriában húsvét előtt kinyithatnak az éttermek kerthelyiségei

Egyelőre nem várható széles körű nyitás az osztrákoknál, ugyanakkor két területen is enyhítenek.

március 1., 22:00

  • Kultúr
Különdíjat nyert a freeSZFE mozgalom

Újragondolták a színház társadalmi funkcióját.

március 1., 14:25