Virgil
0 °C

Tizennégy év után győzött ismét az Arsenal bajnoki meccsen az Old Traffordon

2020.11.01. 19:26 Módosítva: 2020.11.01. 22:14
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában a Manchester United hazai pályán kapott ki 1–0-ra az Arsenaltól.

Bár mindkét csapat előtt adódott lehetőség az első félidőben, sőt, Willian a felső lécet is eltalálta, nem született gól a játékrészben.

Negyvenöt perc alatt csupán egyszer lőtt kapura az MU, az angol élvonalbeli meccseket figyelembe véve 2015 októbere óta ez a legrosszabb mutatója a csapatnak.

A második félidő aktívan kezdődött, az egyik oldalon Pierre-Emerick Aubameyang lövése jelentett veszélyt, a másik oldalon Harry Maguire fejese kerülte el a kaput.

A 69. percben aztán a gaboni támadó megszerezte a vezetést az „ágyúsoknak”: Paul Pogba szerelte szabálytalanul Héctor Bellerínt a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, Aubameyang pedig nem hibázott.

Az állás már nem változott, 0–1 lett a végeredmény, az Arsenal legyőzte a Manchester Unitedet!

A Premier League-ben a Manchester United 2006 szeptembere után kapott ki ismét az Arsenaltól az Old Traffordon.

Ole Gunnar Solskjaer együttese négy hazai meccset vívott eddig a bajnoki idényben: egy döntetlen mellett három vereség a gárda mérlege. A „vörös ördögök” hét ponttal a 15. helyen állnak, az Arsenal 12 ponttal a kilencedik, hátránya két pont a Brightont legyőző, második Tottenhammel szemben.