1 °C

Megszakadt a Bayern 15 meccses győzelmi sorozata a BL-ben

GettyImages-1229895801
2020.12.01. 22:52
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a címvédő Bayern München 1–1-es döntetlent játszott az Atlético Madriddal. A Manchester City és a Liverpool is bebiztosította csoportelsőségét, az Inter pedig először nyert.

A-csoport

A már biztos csoportelső Bayern München tartalékos kerettel vágott neki a madridi túrának, többek között Manuel Neuer, Leon Goretzka és Robert Lewandowski sem utazott el a spanyol fővárosba. Hansi Flick kezdőcsapatában helyet kapott a 17 éves Bright Akwo Arrey-Mbi és Jamal Musiala is.

Joao Félix a 26. percben szerzett vezetést az Atléticónak, a második félidőben a csereként beálló Thomas Müller tizenegyesből egyenlített, a végeredmény 1–1 lett.

Ezzel megszakadt a bajorok 15 meccses győzelmi sorozata a BL-ben.

A németek legutóbb 2019 márciusában nem nyertek, akkor a Liverpool győzte le őket a nyolcaddöntő visszavágóján. Szoboszlai Dominikék a jövő héten a madridiakat látják vendégül, amennyiben nyernek, továbbjutnak. A többi eredmény Diego Simeone csapatának kedvez.

B-csoport

Az Inter először nyert: Romelu Lukaku duplázott, az olaszok a Borussia Mönchengladbachot győzték le idegenben 3–2-re. Ez a csoport továbbra is rendkívül izgalmas, a kvartett élén nyolc ponttal a Gladbach, a második helyen hét ponttal a Sahtar Doneck, szintén hét ponttal a harmadik helyen a Real Madrid, az Inter pedig öt ponttal a negyedik helyen áll.

C-csoport

A Manchester City először veszített pontokat a sorozat jelenlegi kiírásában, Pep Guardiola együttese gól nélküli döntetlent játszott a Portóval. Az egy pont azt jelenti, az angolok megnyerték a csoportjukat, a második helyen a portugálok végeztek. A csoport másik meccsén a Marseille 2–1-re legyőzte az Olympiakoszt.

D-csoport

Nagy lehetőséget szalasztott el az Atalanta, amely hazai pályán ikszelt a Midtjyllanddal, az Ajax ugyanis 1–0-ra kikapott a Liverpool vendégeként. A vörösök ezzel bebiztosították csoportelsőségüket. A második Atalantának nyolc, a harmadik amszterdami gárdának hét pontja van. Jövő héten Hollandiában találkozik egymással a két csapat.