új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 41’

Maszurasz elé tálalt volna külsővel a görög védő, de Dibusz jól jött ki a kapujából, és megszerezte a labdát.

• 37’

Dzsudzsák tekert középre remekül a jobb szélről, Sallai menetrendszerűen érkezett, és kapásból a rövid alsót célozta meg, Paszhalakisz azonban jól zárta a szöget, és szögletre mentett.

• 31’

Egyelőre biztos lábakon áll a magyar válogatott védelme, több, szélről érkező görög beadást is gyorsan hatástalanítottak Szalai Attiláék, majd a legutóbbi beívelést Dibusz Dénes húzta le.

• 28’

A válogatottsági rekorder Dzsudzsák Balázs második kísérlete már lényegesen veszélyesebb volt, a 29 méterről érkező lövést a görögök kapusa vetődve hárította. Szép lövés, szép védés volt.

• 21’

23 méterről gondolt egy merészet a vendég csk, de jócskán célt tévesztett.

• 16’
    gól | első félidő
    Görögország
    1
    0 Görögország Sallai Roland (20)
    16’

OTT A VEZETÉS! Az első komolyabb lehetőségét gólra váltja a magyar válogatott: Callum Styles adott be remekül laposan a bal szélről, Sallai Roland pedig tökéletesen érkezett, és 10 méterről a görög kapu bal oldalába lőtte a labdát, 1–0!

• 11’

A Trabzonspor futballistája – aki az Európa-liga csoportkörében a Fradinak is gólt lőtt – jól mozgatja a társakat, veszélyes beadásait azonban a magyar légvédelem, nevezetesen Szalai Attila és Willi Orbán egyelőre jól hatástalanítja.

• 8’

Az olasz játékvezető, Chiffi Daniele egyelőre nem unatkozik, mezőnyben egyelőre rengeteg az apró fault.

• 6’

17 méterről lőtt volna kapura a magyar csapatkapitány, az előtte álló görög védőről viszont a mezőnybe pattant a labda.

• 4’

Már az ellenfél térfelén próbálunk labdát szerezni, meg is zavarható a görög védelem, helyzet viszont egyelőre egyik kapu előtt sem adódott.

• 1’

Mi kezdtük a találkozót. A magyar csapat piros-fehér-zöld összeállítású szettben játszik ma, a görögök fehér mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban futballoznak.

• Az MLSZ alelnöke adott át emléktáblát a válogatottól búcsúzó rekordernek, aki a magyar himnuszt könnyes szemmel hallgatta.

• 21-szer találkozott egymással a két válogatott, az eddigi meccseken pedig magyar szempontból 5 győzelem, 6 döntetlen és 10 vereség a mérleg, így bőven van min javítani. Erre tökéletes alkalom a ma esti összecsapás!

• A Chelsea legendája, Gus Poyet így küldi pályára a görögöket: Paszhalakisz – Rota, Hacidiakosz, Recosz, Jannulisz – Bakaszetasz, Kurbelisz, Buhalakisz – Maszurasz, Jannidisz, Mantalosz.

• Az alábbi tizenegynek szavazott bizalmat Marco Rossi szövetségi kapitány: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles, Nagy Á., Dzsudzsák, Kerkez – Sallai, Szoboszlai.

A Debrecen búcsúzó támadója a csapatkapitányi karszalagot is megkapta.

• A magyar labdarúgó-válogatott 2022-ben utoljára lép ma pályára, az ellenfél Görögország lesz a Puskás Arénában. Ezen a találkozón búcsúzik a nemzeti együttestől Dzsudzsák Balázs, aki rekordot jelentő, 109. alkalommal ölti magára a címeres mezt.