A földrengés károsultjait segíti a Dortmund a győztes mezek eladásával

dortmund
2023.02.19. 19:26

A rekordbajnok bajorok szombaton a meccs közel teljes időtartamát emberhátrányban játszva kikaptak a Mönchengladbachtól, így vasárnap még szorosabbá válhatott a tabella élmezőnye – és vált is!

A Schäfer Andrást nem nevező, a volt ferencvárosi Aissa Laidounit 66 percen át bevető fővárosiak 0–0-ra végeztek a Schalkéval szemben, ezzel a gelsenkircheni gárda lett az első Bundesliga-együttes, amely egymást követő négy találkozóján ér el gól nélküli döntetlent.

A Dortmund egy ideig küszködött a Hertha magasra feltolt védekezésével, majd alaposan megbüntette azt. A 27. percben Marco Reus beadása után a sebességrekorder  Karim Adeyemi sarkazott remek gólt, majd öt perccel később a kiugrása közben megsérült, de még így is ki tudott osztani egy gólpasszt Donyell Malennek (2–0).

Az eset után le is kellett cserélni a Chelsea elleni BL-nyolcaddöntőben győztes gólt szerző német támadót, a helyére érkező Jamie Bynoe-Gittens rendkívül aktívan szállt be, de sokszor kissé öncélúan is próbálkozott.

A fordulást követően rögvest szépítettek a fővárosiak, Lucas Tousart lécről bevágódó lökete után viszont újra a házigazda volt eredményes Marco Reus remek szabadrúgásával, a végén pedig Julian Brandt is eredményes volt.

A Dortmund így 4–1-re nyert, és ugyanúgy 43 pontos, mint az egy nappal korábban botló Bayern és az Union Berlin.

Érdekesség, hogy a meccsen viselt különleges mezeket jó ügy érdekében árverésre bocsátják. Az árverésekből származó bevételből a török és szíriai földrengés sújtotta területeken élő érintett emberek részesülnek.

BUNDESLIGA

21. FORDULÓ

Union Berlin–Schalke 0–0

Dortmund–Hertha 4–1 (Adeyemi 27., Malen 32., Reus 77., Brandt 90., ill. Tousart 47.)

Leverkusen–Mainz 2–3 (Amiri 32., Schick 58., ill. Caci 26., Barreiro 45+4., Ingvartsen 82.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 43 pont (61–21), 2. Dortmund 43 (44–27), 3. Union Berlin 43 (35–24), 4. Freiburg 40 (34–31), 5. RB Leipzig 39 (43–26), 6. Frankfurt 38 (42–29)

(Borítókép: Lars Baron/Getty Images)

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.