Grund

Fehérorosz bronzérem az U21-es labdarúgó eb-n

2011. június 25., 18:00 Módosítva: 2015.05.17 04:58

A fehérorosz válogatott szerezte meg a bronzérmet a Dániában zajló U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon, miután a szombati helyosztón 1-0-ra legyőzte a cseh együttest. A fehéroroszok ezzel először kvalifikálták magukat az olimpiára. A bronzmérkőzés egyetlen gólját Jegor Filipenko szerezte a 88. percben.

Tovább

4-2-re győzött az U19-es válogatott

2011. június 5., 23:56 Módosítva: 2015.05.17 05:25

A 19 éven aluliakból álló magyar labdarúgó-válogatott két vereséggel és egy győzelemmel a harmadik helyen végzett csoportjában az Európa-bajnoki selejtező elitkörében. A kontinentális szövetség (UEFA) honlapja alapján a magyarok a németektől 3-0-ra, a törököktől pedig 6-1-re kaptak ki, majd vasárnap 4-2-re verték a macedónokat az antalyai tornán.

A romániai U19-es Eb-n a házigazdák csapata mellett Belgium, Csehország, Görögország, Írország, Szerbia, Spanyolország és Törökország válogatottja léphet pályára.

Félpályás szólógólt kapott Gulácsi

2011. június 5., 13:01 Módosítva: 2015.05.17 05:25
1

Félpályáról indított óriási szólóval szerezte meg Ulises Dávila a mexikóiak első gólját a magyar U21-es csapat ellen a touloni utánpótlás torna második fordulójában.

Tovább

2-0-ra kikapott a magyar U21-es válogatott

2011. június 4., 19:14 Módosítva: 2015.05.17 05:25

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ás vereséget szenvedett a mexikói csapattól a hagyományos touloni utánpótlás torna csoportküzdelmeinek második fordulójában. Róth Antal szövetségi edző öt helyen változtatott a kínaiak ellen csütörtökön 3-0-ra megnyert összecsapáson pályára küldött kezdőcsapatához képest.

Az első félidőben nem forogtak veszélyben a kapuk. A fordulást követően megszerezték a vezetést a mexikóiak, Davila hatalmas szóló után tekert gyönyörűen Gulácsi kapujába, nem sokkal később pedig Orrantia használt ki egy hatalmas védelmi hibát, amivel el is döntötte a találkozót.

Tovább

Második Eb-selejtezőjét nyerte az U19-csapat

2010. október 27., 17:41 Módosítva: 2015.05.18 04:02

Az U19-es magyar válogatott 1-0-ra győzött Tatabányán a finnek ellen Európa-bajnoki selejtezőn. Szepessy László csapata Elek Bence góljával győzött.

A magyarok szombaton a lengyelekkel találkoznak, és győzelem esetén továbbjutnak. A négycsapatos tornát Telkiben, illetve Tatabányán rendezik.

Kikapott Moldovától az U19-csapat

2010. október 25., 18:39 Módosítva: 2015.05.18 04:03

Az U19-es válogatott 1-0-ra kikapott Moldovától Európa-bajnoki selejtezőn, a négycsapatos tornát Telkiben, illetve Tatabányán rendezik.

Tovább

Hazai futball Eb-ről jutunk ki az olimpiára?

2010. október 21., 17:02 Módosítva: 2015.05.18 04:06

A 2016-os riói olimpián szinte biztosan játszhat a futballválogatott, ha 2015-ben Magyarország rendezi az U21-es Európa-bajnokságot.

Tovább

Görcsös, ötlettelen játék az U21-selejtezőn

2010. szeptember 7., 19:22 Módosítva: 2015.05.18 04:41
9

A magyar olimpiai válogatott utolsó Eb-selejtezőjén hazai pályán döntetlent játszott Bosznia-Hercegovinával, nem jutott ki az Európa-bajnokságra és lemaradt a londoni olimpiáról is.

Tovább

U21: Csoda kell az utolsó Eb-selejtezőn

2010. szeptember 7., 13:29 Módosítva: 2015.05.18 04:41

Az U21-es válogatott utolsó Eb-selejtezőjét Bosznia-Hercegovinával játssza az Albert-stadionban. A Wales elleni vereséggel gyakorlatilag elszálltak a magyar csapat továbbjutási esélyei, a szép búcsú mellett várhatunk a csodára.

Tovább

Szétesett az U21-es válogatott Wales ellen

2010. szeptember 4., 20:31 Módosítva: 2015.05.18 04:42
2

Bíztatóan indult a magyar U21-es válogatott Eb-selejtezője Wales ellen Székesfehérváron, azonban az első játékrészében egy kezezés miatt érvénytelenítették a magyar találatot, a második félidő közepén bekapott gól után pedig szétesett az 1:0-ra kikapott csapat játéka.

Tovább

U21: Walest verni kell a csoportelsőségért

2010. szeptember 4., 13:02 Módosítva: 2015.05.18 04:42
2

Róth Antal U21-es válogatottjának saját kezében a sorsa, ha a hátralevő két meccsét megnyeri a korosztályos csapat, csoportelsőként kijuthat a 2011-es dán rendezésű Európa-bajnokságra. Szombaton Wales, kedden pedig Bosznia-Hercegovina legyőzése a feladat, mindkettő hazai pályán.

Tovább

Két győzelem kell az U21-es Eb-selejtezőkön

2010. augusztus 30., 18:27 Módosítva: 2015.05.18 04:50

Nem akar számolgatni, ezért a két győzelmet tartja elfogadhatónak Róth Antal, az olimpiai labdarúgó-válogatott szövetségi edzője csapata utolsó két Európa-bajnoki selejtezőmérkőzése előtt.

Tovább

Róth kerete a sorsdöntő Eb-selejtezőkre

2010. augusztus 24., 18:55 Módosítva: 2015.05.18 04:54

Kijelölte az olimpiai labdarúgó-válogatott 20 fős keretét Róth Antal szövetségi edző a szeptember eleji, utolsó két sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésre.

Az U21-es válogatottban nem játszhat Koman Vladimir, Lázár Pál, Elek Ákos és Varga József, mert őket Egervári Sándor szövetségi kapitány behívta a felnőtt válogatott kvalifikációs mérkőzéseire. A keret tagjai hétfőn találkoznak a telki edzőközpontban, ott készülnek.

Jövő szombaton 17:30 órától, Székesfehérváron a listavezető Walest, majd három nappal később 17 órától az Üllői úti Albert Stadionban Bosznia-Hercegovinát fogadják a magyarok. A szurkolók mindkét találkozót ingyen nézhetik meg. Ha mindkét találkozót megnyeri a magyar csapat, biztosan a továbbjutást érő első helyen végez a csoportban, Wlaesnak egy pont előnye van.

Tovább

Róth Antal: Csak a nagyválogatott számít

2010. augusztus 13., 16:00 Módosítva: 2015.05.18 05:10

Az U21-es válogatott fontos győzelmet aratott Boszniában, a 0-2-vel saját kezébe került a sorsa az Eb-selejtezőben: ha két hátralevő hazai meccsét (Wales és Bosznia ellen) megnyeri, a csoport első helyén végez, és kedvező helyzetből várhatja a pótselejtező sorsolását. Róth Antal szövetségi edző szerint reális elvárás a továbbjutás.

Tovább

Jó 3 perc elég volt az U21-es csapatnak

2010. augusztus 11., 19:05 Módosítva: 2015.05.18 05:11

A magyar U21-es válogatott gyenge első félidő után, jó hajrával 2-0-ra nyert Boszniában Németh Krisztián és Gosztonyi András góljaival. Magyarország a csoport 2., pótselejtezőt érő helyén áll, két hazai meccs van hátra, a csoportelsőség is meglehet.

Tovább

Koman nélkül is pont kell az U21-esektől

2010. augusztus 11., 11:37 Módosítva: 2015.05.18 05:11

Magyar válogatott legutóbb 3-1-re nyert a zenicai Bilino Polje stadionban, a felnőttek után négy évvel az U21-es csapat játszik fontos Eb-selejtezőt Boszniában. Róth Antal csapata egy döntetlennel sem lenne rossz helyzetben, de győzelemmel elérhető lenne a csoportelsőség.

Tovább

A franciák legyőzték a tinizseni spanyolokat

2010. július 31., 11:45 Módosítva: 2015.05.18 05:22

A Franciaországban rendezett U19-es világbajnokság döntőjében Spanyolország sokkal jobban kezdett, a 18. percben Rodrigo lépett ki Pacheco gyönyörű passzával, és vezetéshez juttatta csapatát.

Tovább

Kikapott, nem megy Eb-re az U19-csapat

2010. május 8., 15:50 Módosítva: 2015.05.19 02:22

Csoportjában csak a harmadik lett a tatabányai selejtezőn, így nem jutott ki a franciaországi Európa-bajnokságra az U19-es magyar labdarúgó-válogatott.

Tovább

Legyőzte Romániát az U19-es válogatott

2010. május 5., 19:11 Módosítva: 2015.05.19 02:23

Második mérkőzését megnyerte a magyar U19-es válogatott Románia ellen, a 3-0-s győzelem után már nincs a saját kezében a sorsa, de még van esélye, hogy kijusson a franciaországi Európa-bajnokságra. Szapor Gábor csapata nem játszott sokkal jobban, mint Görögország ellen, de a románokkal szemben egyenlő létszám mellett bedarálta ellenfelét, és reménykedhet a portugálok elleni meccs előtt.

Tovább

Kikaptak a görögöktől az U19-esek

2010. május 3., 19:29 Módosítva: 2015.05.19 02:30

A magyar U19-es válogatott elveszítette első meccsét a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben, Görögország 1-0-ra verte Tatabányán a kapitányát gyorsan elveszítő, majd 10 emberre fogyatkozó csapatot. A csoport másik meccsén Portugália legyőzte Romániát, a magyaroknak már nagyon nehéz lesz továbbjutniuk.

Tovább

Eb-re juthatnak az U19-esek

2010. május 3., 10:38 Módosítva: 2015.05.19 02:30

A magyar U19-es válogatott hazai rendezésű elitkörből juthat ki a franciaországi Európa-bajnokságra, miután a szintén Magyarországon tartott első selejtezőkörből (Oroszország mögött) a második helyen továbblépve jutott az elitkörbe. Szapor Gábor csapata Portugália, Görögország és Románia korosztályos csapataival játszik, hétfőn a görögökkel kezd Tatabányán.

Tovább

Októberig lehet pályázni a futball U20-as vb-re

2010. április 2., 14:48 Módosítva: 2015.05.19 02:59

A 20 éven aluliak 2013-as és a 2015-ös labdarúgó-világbajnoksága megrendezésére pályázó országoknak, így Magyarországnak is októberig kell benyújtania kandidálását a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA).

Tovább

Szerencsétlen Eb-selejtező volt az U17-é

2010. március 31., 14:54 Módosítva: 2015.05.19 03:06

Csoportja utolsó helyén végzett a magyar U17-es válogatott a svájci Eb-selejtezőcsoportban, így nem jutott ki a májusi korosztályos tornára. Tuboly Frigyes csapata egy döntetlennel és két vereséggel hozta csoportmeccseit, már a második mérkőzés után tudni lehetett, hogy ebből nem lesz továbbjutás.

Tovább

Csoportutolsó az U17-es válogatott

2010. március 30., 21:57 Módosítva: 2015.05.19 03:06

Kikapott a házigazdáktól kedden a 17 éven aluliakból álló válogatott a svájci Európa-bajnoki selejtezőtornán, ezzel egy döntetlennel és két vereséggel a negyedik helyen végzett a csoportban.

Tovább

Nem jutottak ki az Eb-re az U17-esek

2010. március 27., 20:31 Módosítva: 2015.05.19 03:08

Az U17-es válogatott a csütörtöki, Németország elleni vereség után szombaton az első körben a hazai csapatot 2-1-re verő Szerbiával mérkőzött a Svájcban rendezett Eb-selejtező elitkörében. A csapat - amely Tar Zsolt kiállítása miatt a 29. perctől emberhátrányban futballozott - gólnélküli döntetlent ért el, írja az mlsz.hu.

Tovább

Máris nehéz helyzetben az U17-válogatott

2010. március 26., 13:25 Módosítva: 2015.05.19 03:08

Az Eb-selejtezők elitkörének első meccsén a magyar csapat kikapott Németországtól. A csoportból csak az első jut biztosan tovább, a hét csoport legjobb másodikja lehet még ott a liechtensteini Európa-bajnokságon.

Tovább

U17: a németek legyőzték a magyarokat Eb-selejtezőn

2010. március 25., 22:32 Módosítva: 2015.05.19 03:09

Az U17-es magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ás vereséget szenvedett csütörtökön a német csapattól a Svájcban zajló Európa-bajnoki selejtezőtornán.

Tovább

Nehéz csoportból juthatunk az U17 Eb-re

2010. március 25., 14:06 Módosítva: 2015.05.19 03:09

Szerdán megérkezett Svájcba, csütörtök délelőtt már az Eb-selejtező helyszínén edz a magyar U17-es válogatott, amely csütörtökön Németországgal (19.30), szombaton Szerbiával (16.00), jövő kedden Svájccal (19.30) játszik. Az elitkör csoportjainak győztesei, illetve a legjobb második jut ki a liechtensteini Európa-bajnokságra, utóbbi azért, mert a rendező válogatott visszalépett a szerepléstől.

Tovább

A Milan is indul a Puskás Suzuki Kupán

2010. március 16., 17:43 Módosítva: 2015.05.19 03:25

Április elején harmadik alkalommal rendezik meg a Puskás Suzuki Kupa rangos labdarúgó utánpótlás tornát, amelynek mérkőzéseire ezúttal is Felcsúton és Székesfehérváron kerül sor. A viadalon a Real Madrid mellett többek között az AC Milan 17 éven aluli együttese is szerepel. Az esemény - amelynek felvezető sajtótájékoztatóját kedden tartották - fővédnöke a legendás Aranycsapat kapitányának özvegye, Puskás Ferencné.

Tovább

Az olasz vereség belefér az U21-eseknek

2010. március 4., 15:45 Módosítva: 2015.05.19 03:37

Nem játszott jól, megérdemelten kapott ki Eb-selejtezőn Olaszországban a magyar U21-es válogatott. Egervári Sándor csapata keveset mutatott abból, amivel az utóbbi időben kétszer is legyőzte az olasz válogatottat, Rietiben végig az történt a pályán, amit ellenfelünk akart, gyakorlatilag egyetlen helyzettel hoztuk le a meccset. Nagy baj azért nincs.