38 milliárdot drágult az Arsenal új stadionja

MTI
Három hónappal az építési engedély megszerzése után az Arsenal klubigazgatója bejelentette: az új labdarúgó-stadion 100 millió fonttal (=38,2 milliárd Ft) többe kerül az eredetileg tervezettnél.

Az így 400 millió fontos (153 milliárd Ft) beruházásnak csak egy részét képezi a 60 ezer néző befogadására alkalmas aréna létrehozása. Az összeg bizonyos részéből a környék infrastruktúrájának fejlesztésére, közpark, szabadidőközpont létesítésére kerül sor.

"A költségnövekedés természetesen nem érinti a csapatot. Arsene Wenger vezetőedző ugyanannyit költhet majd játékosok vásárlásra, mint eddig" - mondta Danny Fiszman, a tavalyi bajnokok igazgatója.

A csapat 1913 óta játszik a Highbury-ben, ahol legfeljebb 38 ezer szurkoló nézheti a mérkőzéseket.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
Szijjártó Péter szerint Magyarország az új világgazdasági korszak nyertese lehet

A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.

11 órája

  • Belföld
Szijjártó Péter: Soha nem engedtem magam köré korrupt szándékokat

Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.

9 órája

  • Belföld
Novák Katalin miniszter lesz, a családok életszínvonaláért felel

Tárca nélkül október 1-től.

szeptember 12., 21:04

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Kultúr
Másodszor is jelölték Donald Trumpot a 2021-es Nobel-békedíjra

Egy svéd parlamenti képviselő szerint a szerb-koszovói gazdasági megállapodásért is megkaphatná.

szeptember 12., 06:37