Hedvig
23 °C

Négy gólt és három kapufát rúgott az élre jutó Debrecen

2006.09.11. 20:10
A címvédő Debrecen hazai pályán fölényes, 4-0-ás győzelmet aratott az újonc Vác felett a labdarúgó Borsodi Liga 5. fordulójának zárómérkőzésén, sikerének köszönhetően pedig a tabellán jobb gólkülönbségével átvette a vezetést a szintén veretlen Zalaegerszegtől.

A hajdúságiaknak továbbra is hibátlan a mérlegük a cseh Miroslav Beranek vezetőedző irányításával.

A hazai együttesben a 74. percben becserélt Dombi Tibor 300. élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára.

DVSC-TEVA - Vác 4-0 (1-0)
Debrecen, 5000 néző, v.: Bede
gólszerzők: Brnovic (22., 48.), Dzsudzsák (51.), Sidibe (90.)
sárga lap: Vukmir (18.), Sándor (59.), illetve Laskai (45.), Szabó V. (81.)
DVSC-TEVA: Csernyánszki - Virág (Bogdanovic, a szünetben), Vukmir, Komlósi, Leandro - Halmosi (Dombi, 74.), Kiss Z., Sándor T., Dzsudzsák (Rezes, 79.) - Sidibe, Brnovic
Vác: Köteles - Kunzo, Udvari, Makrai, Dudás - Rusvay (Szabó V., 69.), Vén (Farkas, 69.), Svintek, Laskai - Babó, Kulcsár (Gábor, 91.)

I. félidő:
9. perc: egy bal oldali szögletet követően Dzsudzsák 22 méteres bombája a keresztlécen csattant.
22. perc: Leandro ugratta ki a bal oldalon Sidibét, akinek centerezését Brnovic közelről az üres kapu közepébe helyezte (1-0).

II. félidő:
48. perc: Halmosi jobb oldali beadását Brnovic 5 méterről a jobb felső sarokba csúsztatta (2-0).
51. perc: Bogdanovic passzolt a bal oldalon felfutó Dzsudzsákhoz, aki egy lövőcsellel becsapta a védőjét, majd 8 méterről a keresztléc alá bombázott (3-0).
55. perc: Dzsudzsák 25 méteres, ballábas lövése a jobb oldali kapufa és felső léc találkozási pontját találta el.
65. perc: Bogdanovic 25 méterről a jobb kapufa belső élét találta el, a kipattanó labda a kapu előtt centikkel gurult el, majd a túloldalon az alapvonalon hagyta el a játékteret.
90. perc: Sándor ívelt a vendég 16-oson belülre, Dombi fejjel Sidibéhez továbbított, aki belsővel a keresztlécet találta el, de onnan a gólvonalon túlra pattant a labda (4-0).