Gyöngyi
14 °C

Hosszabbítás után jutott tovább az Arsenal az FA-kupában

2007.02.15. 09:47
Az Arsenal hosszabbítás után idegenben harcolta ki a továbbjutást a Bolton Wanderers ellen a labdarúgó FA Kupa 4. fordulójanak megismételt mérkőzésén.

A találkozó rendkívüli izgalmakat hozott, a vendégek Emanuel Adebayor megpattanó lövésével vezetést szereztek, de a második félidő közepén Gilberto Silva fölérúgott egy tizenegyest.

A házigazdák az utolsó percben a középhátvéd Meite góljával harcolták ki a hosszabbítást.

A ráadásban a hosszú sérülés után visszatérő Freddie Ljungberg újra megszerezte a vezetés a londoniaknak, majd a 120. percben egy másik brazil légiósuk, Julio Baptista rontott büntetőt.

Közvetlenül a lefújás előtt egy gyors kontra végén viszont ismét betaláltak, így a vége 3-1 lett.

Az Arsenal szombat kora délután az FA-kupa következő körében hazai pályán a Blackburnnel találkozik.