Messi nem képzeli magát Maradonának

MTI

Nem szereti a Diego Maradonával való összehasonlítást Lionel Messi, az FC Barcelona argentin futballsztárja.

"Fiatal vagyok, fejlődök, de Maradonából csak egy van. Nagyon hízelgő, hogy hozzá mérnek engem, ő maga pedig az örökösének nevezett, de nem tartom helyénvalónak" - magyarázta a 20 éves csatár Melbourne-ben, ahol hazája válogatottja a házigazda ausztrálokkal játszik kedden barátságos mérkőzést.

Bár a sajtótájékoztatón jelen volt honfitársai közül Carlos Tevez, Gabriel Heinze és Hernan Crespo is, az ausztrál média szinte kizárólag a nagy kedvenc Messivel foglalkozott.

Persze Messi nem mindig határolódik el ennyire a "maradonai örökségtől". A tavalyi futballvébén, a Szerbia elleni kiütéses sikerekor az Adidas "Isten keze '86" kollekciójának cipőjét viselte. Vagyis egyértelműen Diego legismertebb góljára utalt: Maradona kézzel ütötte be a labdát az angolok elleni 1986-os vb-negyeddöntőben, amelyet a másik elképesztő góljával 2-1-re nyertek a későbbi világbajnokok.

"Nagyon sokban hasonlítunk egymásra. Úgy vélem ő lehet az utódom Argentínában" - dicsérte még tavaly februárban Maradona Messit.

Mindemellett Messi szerzett már kézzel és negyvenméteres szlalom után is gólt. Akárcsak Maradona.

Az oldalról ajánljuk

  • Gazdaság
46 százalékkal emelkedtek a gyümölcsárak Magyarországon

Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.

szeptember 9., 12:19

  • Külföld
Romániai művészeti vezetők is kiállnak az SZFE mellett

Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.

szeptember 12., 14:47

  • Belföld
Karácsony Gergely szerint ingyen kellene tesztelni az embereket

Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.

szeptember 10., 12:58

  • Belföld
Szabó Tímea és Karácsony Gergely maradt a Párbeszéd vezetője

A párt országos kampányba kezd az alapjövedelem népszerűsítésére.

tegnap, 15:31

  • Külföld
Félmillió embert telepítenek ki Oregonban a tűzvész miatt

Minden nyolcadik embernek mennie kellett.

szeptember 11., 14:32