Hedvig
23 °C

Könnyedén nyertek a brazilok az újabb vb-selejtezőn

2007.10.18. 09:18
A brazil válogatott az utolsó negyedórában mutatott parádés teljesítményével 5-0-ra legyőzte a vendég Ecuador együttesét a 2010-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtező-sorozatának 2. fordulójában.

Az első körben meglepetésre csak gólnélküli döntetlent elérő brazil együttes már a 19. percben vezetést szerzett, ám sokáig nem tudta növelni előnyét, sőt, a vendégek többször kiegyenlíthettek volna. A 73. percben azonban Ronaldinho gólja után az ecuadoriak összeestek és a hazaiak Kaká duplájával és Elano góljával végül kiütötték riválisukat.

Brazília-Ecuador 5-0 (1-0)
g: Vagner Love (19.), Ronaldinho (73.), Kaka (77., 85), Elano (83.)
kedden játszották:
Venezuela-Argentína 0-2 (0-2)
g: Milito (16.), Messi (43.)

Az állás: 1. Argentína 6 pont, 2. Brazília 4 (5-0), 3. Paraguay 4 (1-0), 4. Uruguay 3 (5-1), 5. Chile 3 (2-2), 6. Venezuela 3 (1-2), 7. Kolumbia 2, 8. Peru 1 (0-2), 9. Bolívia 1 (0-5), 10. Ecuador 0