Vendel
19 °C

Juhász és Dárdai csapata is nyert az Európa Ligában

2009.11.05. 21:23 Módosítva: 2009-11-05 21:28:37

A Galatasaray jutott elsőként a legjobb 32 közé a labdarúgó Európa Ligában, miután a csoportkör negyedik fordulójában csütörtökön győzött a Dinamo Bucuresti otthonában.

Juhász Roland csapata, az Anderlecht hazai pályán a Timisoarát múlta felül 3-1-re, a magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót. A belga gárda ezzel a továbbjutás küszöbére ért.
A Dárdai Pált nélkülöző Hertha BSC hosszabbításban szerzett góllal nyert a Heerenveen vendégeként.
Európa Liga, 4. forduló:
A csoport:
Anderlecht (belga)-FC Timisoara (román) 3-1 (1-0)
gól: Suarez (29., 11-esből), Boussoufa (69.), Legear (90.), illetve Parks (50.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Ajax Amsterdam (holland) 0-2 (0-2)
gól: Pantelic (13.), de Zeeuw (45.)
piros lap: Cufré (36., Dinamo Zagreb), Calello (73., Dinamo Zagreb)
Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (6-2), 2. Ajax Amsterdam 8 (5-2), 3. FC Timisoara 2, 4. Dinamo Zagreb 0

B csoport:
Slavia Praha (cseh)-FC Valencia (spanyol) 2-2 (0-1)
gól: Janda (79.), Grajciar (82.), illetve Joaquin (22., 11-esből), Maduro (47.)
piros lap: Senkerik (48.), illetve Baraja (90.)

Genoa (olasz)-Lille (francia) 3-2 (1-0)
gól: Palacio (14.), Crespo (58.), Sculli (90.), illetve Frau (76.), Gervinho (84.)
Az állás: 1. Lille 7 pont, 2. FC Valencia 6 (7-6), 3. Genoa 6 (7-8), 4. Slavia Praha 2

C csoport:
Hamburger SV (német)-Celtic Glasgow (skót) 0-0
Rapid Wien (osztrák)-Hapoel Tel Aviv (izraeli) 0-3 (0-1)
gól: Yadin (13.), Vermouth (65.), Natcho (70.)
Az állás: 1. Hapoel Tel Aviv 9 pont, 2. Hamburger SV 7, 3. Rapid Wien 4, 4. Celtic Glasgow 2

D csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Ventspils (lett) 1-1 (1-1)
gól: Saleiro (22.), illetve Zamperini (15.)
Heerenveen (holland)-Hertha BSC (német) 2-3 (2-1)
gól: Papadopulosz (3., 36.), illetve Domovcsijszkij (21., 52.), Wichniarek (91.)
Az állás: 1. Sporting Lisboa 10 pont, 2. Heerenveen 4 (5-6), 3. Hertha BSC 4 (4-5), 4. Ventspils 3