10 °C
22 °C

Otthon bukott a Barcelona a kupában

2010.01.06. 00:01

2009. október 20-a után kapott ki megint saját pályáján a Barcelona. A Spanyol Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén otthon kapott ki a Sevillától. A 60. percben Diego Capel szerzett vezetés vendégeknek, majd 14 perccel később Rafa Márquez nagyszerű indításából Ibrahimovic egyenlített. Még az egyenlítésnek örültek a hazaiak, amikor Pérez Burul játékvezető a másik oldalon Csigrinszkij rossz ütemű szerelése miatt ítélt 11-est, amit a csereként beállt Álvaro Negredo be is vágott. Bojan Krkic lőtt még egy szabályosnak tűnő gólt, amit nem adtak meg. Hiába támadott a Barcelona, egyenlíteni már nem tudott, így 16 mérkőzés után szenvedett megint vereséget, a hazaiak nem a legerősebb összeállításában léptek pályára, de a vendégeket dicséri, hogy rengeteg sérülttel is ilyen eredményt értek el. A visszavágó január 13-án, Sevillában.

Barcelona-Sevilla 1-2 (0-0). Gólszerző: Ibrahimovic (74.), ill. Capel (60.), Álvaro Negredo (75.)