A leggyengébb vendégcsapatot fogadja a Real

A spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a legjobb hazai, illetve a legrosszabb idegenbeli mérleggel rendelkező csapatok, azaz a Real Madrid és az Hércules találkozik egymással. A Primera División második helyén álló Real ebben a szezonban még pontot sem veszített a Santiago Bernabéu Stadionban, míg az Hércules mindössze hat pontot gyűjtött be saját pályáján kívül. Igaz, egyetlen idegenbeli sikerét éppen a címvédő, éllovas FC Barcelona vendégeként aratta.

„Most a legfontosabb mérkőzésünk az Hércules elleni, ugyanis a bajnokságban már nem veszíthetünk több pontot, ha az élen akarunk végezni” - nyilatkozta Iker Casillas, a Real világbajnok kapusa. A madridiak jövő szerdán a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az Olympique Lyont fogadják, így José Mourinho vezetőedző várhatóan pihentetni fogja néhány kulcsemberét, köztük Cristiano Ronaldót is, aki kisebb sérüléssel bajlódott.

A Barcelona - amely kedden a londoni Arsenal ellenében már kiharcolta a legjobb nyolc közé kerülést a BL-ben - a Sevilla otthonába látogat. A katalánok az elmúlt esztendőkben rendre kemény mérkőzéseket játszottak a Sevilla vendégeként, amely ugyanakkor sérülés miatt nem számíthat legjobb góllövőjére, a brazil Luís Fabianóra. A Vadócz Krisztiánt foglalkoztató Osasuna ezúttal a Racing Santandert fogadja, míg Pintér Ádám csapata, a Real Zaragoza a BL-ből búcsúzó Valenciát látja vendégül.

Primera División, 28. forduló

Szombat

Almería-Atlético Madrid 18 ó

Real Madrid-Hércules 20

Real Zaragoza-Valencia 22

Vasárnap:

Espanyol-Deportivo La Coruna 17 ó

Levante-Real Mallorca 17

Osasuna-Racing Santander 17

Real Sociedad-Málaga 17

Villarreal-Sporting Gijón 19

Sevilla-FC Barcelona 21

Hétfő:

Getafe-Athletic Bilbao 21

Az oldalról ajánljuk

  • Belföld
Túl sok volt a darálás, elvennék Dúró Dóra könyvtári olvasójegyét

A Liberálisok szerint a Mi Hazánk Mozgalom politikusát inkább egy érzékenyítő tréningre kellene beíratni.

tegnap, 10:51

  • Külföld
Ukrajnában az állam fizeti a magánlaborok koronavírustesztjeit is

A kijevi kormány pénteken fogadta el az erről szóló határozatot.

október 10., 10:19

  • Gazdaság
Richter-siker: Magyarország is gyárt már koronavírus elleni gyógyszert

Háromezer kórházi beteg kezelését teszi lehetővé a már legyártott mennyiség – tudta meg az Index.

október 7., 14:22

  • Külföld
Lengyelországban újból bevezetik a vásárlási idősávot a hatvan év felettieknek

Lengyelországban egy nap alatt több mint ötezerrel nőtt a fertőzöttek száma.

október 10., 15:59