18 °C
Index - In English In English Eng

Botrány a cseh kupa elődöntőn

2011.05.06. 08:57

A Slavia Praha–Sigma Olomouc cseh kupaelődöntő 1-1-es állásnál, a szünetben félbeszakadt mert a hazai szurkolók a pályára vonultak, így tiltakozva a Slavia idei gyenge bajnoki szereplése miatt. A szurkoló a klubvezetés azonnali távozását követelték.

Tovább folytatódott a meglepetés-sorozat a Libertadores-kupa nyolcaddöntőjében. Szerdán négy brazil, csütörtökön az Estudiantes búcsúzott, tizenegyesekkel esett ki a Cerro Portenóval szemben. Így a legjobb nyolcban egy-egy brazil és argentin mellett, két paraguayi, egy kolumbiai, egy chilei, egy uruguayi és egy mexikói klubcsapat szerepel. Futballkörkép.

„Gyászos csütörtök. Gyászos nap mindannyiunk számára - nyilatkozta letörten Luis Fernando Verissimo író, a címvédő Internacional elkötelezett rajongója. - Az egyetlen vigasz a hozzám hasonló szurkolóknak, hogy a többieknek is rosszul ment.”

A Santos keddi továbbjutása után az országban senki sem számított ilyen folytatásra, különösen úgy, hogy a nyolcaddöntő első meccsei után a Gremión kívül tulajdonképpen a másik három csapat kiváló helyzetből várhatta a visszavágót. A második meccseken azonban egymást múlták alul a brazilok.

A helyi lapok szerint a tragikus szereplést elsősorban az arrogancia, az ellenfél lenézése eredményezte, illetve a brazil bajnokság szerkezeti hibája, mivel az állami bajnokságok rendszere miatt hiába kezdődött el a szezon már januárban, a legjobbak hónapokig nem találkoznak egymással, így nem lehet lemérni, mit is tudnak valójában.

Bulgária, A PFG, 25. forduló

05.05.: Lokomotiv Szófia–Csernomorec 2-1 (P. Jordanov 78., Piszarov 83., ill. Hajri 76.), Montana–Rakovszki 1-1 (V. Hrisztov 61., ill. Vladimirov 81.).

A bajnokság élmezőnye: 1. Lovecs 65, Levszki 57, CSZKA Szófia 51. A góllövőlista élmezőnye: Garra Dembélé (Levszki) 22 gólos, Cvetan Genkov (Lokomotiv Szófia), Szpas Delev (CSZKA) és Zdravko Lazarov (Lokomotiv Plovdiv) 11-11 gólos.

Csehország, kupa, elődöntő, első mérkőzés

05.05.: Slavia Praha–Sigma Olomouc félbeszakadt. A találkozó 1-1-es állásnál, a szünetben félbeszakadt mert a hazai szurkolók a pályára vonultak, így tiltakozva a Slavia idei gyenge bajnoki szereplése miatt. A szurkoló a klubvezetés azonnali távozását követelték.

Dánia, Kupa, elődöntő, visszavágó

05.05.:Esbjerg–Midtjylland 1-2 (Timm 90+1, ill. Thygesen 58., Hassan 60.). Továbbjutott a Midtjylland 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel 5-4 arányban. A kupadöntőt –ahogy 2010-ben is a Midtjylland és a Nordsjaelland vívja május 22-én. Legutóbb a Nordsjaelland nyert – hosszabbítás után 2-0-ra –, amelyet 1991-ben a Farum Boldklubból alapítottak. A Herning és az Ikast fúziójából 1999-ben alapított Midtjylland 2003, 2005 és 2010 után negyedszer jutott a fináléba, de nyerni még egyszer sem sikerült neki.

Románia, Liga 1, 30. forduló

05.05.: Gloria Bistrita–Gaz Metan 0-0, Universitatea Cluj–Sportul Studentesc 2-0 (Voican 81., Bostina 90.), Vaslui–FC Timisoara 1-1 (Alexa 65. öngól, ill. Goga 73.), Otelul Galati–Universitatea Craiova 2-1 (Paraschiv 22., 42., Szubotics 54.).

05.06.: Dinamo–CFR Cluj

A bajnokság élmezőnye: 1. Otelul 61, 2. FC Timisoara 60, 3. Vaslui 58. A góllövőlista élmezőnye: Alin Zicu (Timisoara) 17 gólos, Bogdan Stancu (Steaua), Eric de Oliveira (Gaz Metan), Wesley (Vaslui), Claudiu Niculescu (Univ. Cluj) 13-13 gólos.

Libertadores-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó

05.06.: Cerro Porteno–Estudiantes 0-0, továbbjutott a Cerro Porteno 0-0-s összesítéssel, 11-esekkel 5-3 arányban, Junior–Jaguares 3-3 (Juan Valencia 35., Páez 51. 11-esből, Bacca 73., ill. J. Martínez 40., 63., Andrade 87.), továbbjutott a Jaguares 4-4-es összesítéssel, idegenbel lőtt több góllal, LDU Quito–Vélez Sarsfield 0-2 (Álvarez 55., Bella 80.), továbbjutott a Vélez 5-0-s összesítéssel.

A negyeddöntő párosítása: Santos–Once Caldas, Libertad–Vélez Sarsfield, Universidad Católica–Penarol, Cerro Porteno–Jaguares. Az első meccseket a jövő héten, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Major Soccer League, 8. hét

05.05.: DC United–Seattle Sounders 2-1 (Wolff 31., Davies 52., ill. Evans 70. 11-esből), Houston Dynamo–Colorado Rapids 1-2 (Clark 72., ill. J. Smith 74., Palguta 84.)

05.02.: FC Dallas–Los Angeles Galaxy 2-1 (Castillo 47., Shea 89., ill. Donovan 52.).

A bajnokság élmezőnye: Kelet: 1. New York 14, 2. Philadelphia 13, 3. Houston 12. Nyugat: 1. Los Angeles 15, 2. Colorado 13, 3. Real Salt Lake 12. A góllövőlista élmezőnye: Charlie Davies (DC United) 6 gólos, Brad Evans (Seattle), Diego Cháves és Will Bruin (Houston) 4-4 gólos.