Nehezen viselték a Roma-drukkerek a kupavereséget

Az AS Roma feldühödött szurkolói randalíroztak vasárnap éjszaka az olasz fővárosban, miután csapatuk 1-0-ra elvesztette a labdarúgó Olasz Kupa döntőjét az ősi rivális Lazióval szemben.

A mintegy 200 főből álló csoport kedvenceik buszát dobálta meg kövekkel, vizes palackokkal és tojásokkal. Az incidens során a jármű egyik ablaka betört, de a játékosok közül senki nem sérült meg.

A hírek szerint a derbi után a Roma-szimpatizánsok egy tv-stábot is megtámadtak, a rendőrség pedig két drukkert őrizetbe vett a Colosseum közelében, mert tíz parkoló autót megrongáltak. A rendfenntartóknak a főváros több pontján is távol kellett tartaniuk egymástól a dühös Roma-szurkolókat és a csapatukat éltető Lazio-híveket.

A rendőrség 2000 fővel biztosította az eseményt, amelyen a Lazio sikerével kivívta az Európa Liga-szereplés jogát is, míg az AS Roma vereségével lemaradt a nemzetközi kupáról.

Az oldalról ajánljuk

  • Sport
Meghalt Kamuti László, négyszeres világbajnoki ezüstérmes vívó

A tőröző 80 évet élt.

augusztus 27., 14:13

  • Gazdaság
Ismét devizakötvényt bocsát ki a magyar állam

Megkezdődött egy japán jenben jegyzett államkötvény-értékesítés előkészítése.

augusztus 28., 11:08

  • Tenisz
2,5 milliárddal segíti ki a kormány a bajba került teniszszövetséget

A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.

tegnap, 19:11

  • Belföld
Szlávik: Kicsit meredek, de nem lehet baj a Szuperkupa-döntőn, ha betartják az előírásokat

Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.

augusztus 28., 22:59

  • Belföld
Gulyás: Szeptember 1-jétől lezárjuk a határokat

Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.

augusztus 28., 16:40