Adél
-3 °C

A QPR és a Derby megy a PL-ért

2014.05.12. 23:46

A múlt hét végén ért véget az angol másodosztály alapszakasza, csütörtöktől az elődöntőket játszották a playoffban. Az egyik ágon a Brighton és a Derby találkozott, és utóbbi kettős győzelemmel jutott el a Wembleyben rendezendő döntőbe. Előbb idegenben 2-1-re, majd a iPro Stadiumban 4-1-re nyert.

A Queens Park útja nehezebb volt. Előbb 0-0-t játszott idegenben a Wigannal. Aztán a hétfői visszavágó 50. percében Fleetwood góljával a Wigan vezetett, egészen a 73. percig, akkor Charlie Austin 11-esből egyenlített. Mivel a továbbjutást idegenbeli gól nem döntheti el, ezért jött a hosszabbítás, és ennek a 96. percében megint Austin volt eredményes. A QPR 2013-ban esett ki az élvonalból, a Derby pedig 2008 után juthat fel megint a legjobbak közé. A döntő meccset május 24-én rendezik a Wembley Stadiumban, garantáltan telt ház előtt.

Egy nappal később a League One két döntőse játszik majd a másodosztályért – itt majd csak kedden és csütörtökön lesznek az első meccsek visszavágói, az elsőn: Peterborough–Leyton Orient 1-1, Preston North End–Rotherham United 1-1. Május 26-án pedig a negyedosztály playoffosai – Burton Albion–Southen United 1-0, York City–Fleetwood Town 0-1 első meccsek után – játszanak majd a feljutásért.