Lukács
20 °C

Újpest-Haladás 2-1

2002.03.10. 21:11
Második tavaszi mérkőzésén is győzött az Újpest labdarúgócsapata: a lila-fehér együttes ezúttal a Haladást győzte le 2-1-re. A mérkőzésen ismét eredményes volt, Túlio, az újpestek frissen igazolt csatára, aki eddig mind a három, Magyarországon játszott tétmérkőzésén betalált az ellenfél kapujába.
A téli szünetében alaposan megerősödött Újpest kiválóan kezdte a tavaszi szezont, bajnoki mérkőzésen idegenben verték a Dunaferrt, míg kupamérkőzésen a hazai közönségük előtt a Sopront gyűrték le. A sikerek hatására megnőtt a közönség érdeklődése is: ezúttal több mint hatezren voltak kíváncsiak az első körben a Kispestet legyőző Haladás elleni meccsre.

Az első negyedóra végén megszerezte a vezetést a hazai csapat: Sloncik átadásával Túlio két védőről is lefordult, majd élesen a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, melyet Lőw senkitől sem zavartatva, hat méterről a kapu közepébe helyezte (1-0). A 23. percben tovább növelhette volna előnyét a hazai gárda, de Tokody jobb oldali szabadrúgását Túlio a kapunak háttal állva, ollózó mozdulattal néhány centiméterrel fölé lőtte.

A második félidő elején ismét megvillant a hazaiak brazil légiósa Túlio. Tokody baloldali szöglete teljesen üresen találta csatárt, aki könnyedén a hálóba passzolt (2-0) A brazil játékos úgy tűnik, komolyan gondolta, hogy meg fogja szerezni a gólkirályi címet, hiszen mind a két tavaszi bajnoki meccsen illetve a Sopron elleni kupatalálkozón is betalált az ellenfél hálójába!

A 60. percben szépített a Haladás. Somfalvi lőtt középre egy szabadrúgást, és Filipovics a labdát az elmélázó védők gyűrűjében közelről a hálóba továbbította (2-1). A szombathelyi találat után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és kis szerencsével növelhették volna előnyüket, de Tokody kétszer is kapufát találta telibe, így maradt az egygólos újpesti siker