Árpád

Tíz emberrel is győzött a Sopron

MTV
2000.12.15. 14:54
Az A-csoport utolsó mérkőzésén a Sopron Győrbe látogatott. A mérkőzés első említésre éltó eseménye sajnos Posza sérülése volt, aki Salageannal ütközött és a soproni játékos cipője két sebet ejtett a kapus lábán, amit a győri kórházban varrtak össze. Az első félidőben gólveszélyes helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani a soproniak viszont a 45. percben Kovács I. fegyelmezetlensége révén tíz emberre fogyatkoztak. A szünetben a vendégek gyüjtöttek több energiát, aminek a 68. percben gól lett az eredménye. A győriek képtelenek voltak egyenlíteni, sőt a 89. percben Sira szólója után a Sopron növelte előnyét. Kenesei a 90. percben majdnem megszerezte a becsület gólt, de a soproni védők a gólvonalról tisztáztak. Végeredmény: 2:0 a Sopron javára. A B-csoportban az Újpest szárnyalásának örülhettek a lila-fehér drukkerek, hiszen Dvériék öt góllal lepték meg a vendék Zalaegerszeget. Csak kevéssel maradt el a Debrecen az Újpest produkciójától, a loki fehérvári vendégszereplésén 3:0-ra győzte le a Videotont. A csoport egyetlen gól nélküli mérkőzését a Vasas - MTK összecsapás hozta. A két csapat - ahogyan a Dunaferr is - a jövő héten nemzetközi kupamérkőzésre készül. A főpróba nem sikerült túl fényesre, hiszen egyik gárda edzője sem lehet elégedett a mutatott játékkal. Talán a premier jobban sikerül.