Megint legyőzték az olimpiai bajnok Pulai, Novák kenukettest

MR
2001.07.07. 20:26
A második kajak-kenu válogatón Szolnokon szombat délelőtt az 1000 m-es döntőket rendezték meg. Ennek alapján eldőlt, hogy ezen a távon kik vívták ki az indulási jogot a poznani világ- és a milánói Európa-bajnokságra. A nők mezőnyében egyesben Kovács Katalin, kettesben Fazekas Krisztina és Szabó Ágnes, négyesben pedig Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet és Bóta Kinga kvalifikálta magát. A kenu párosok között Hüttner Csaba és Fürdök Gábor ezúttal is legyőzte az 500-on olimpiai bajnok Pulai Imrét és Novák Ferencet, így ők is ott lehetnek az esztendő két nagy viadalán. Szintén jogot nyert a megmérettetésre kajak kettesben az olimpiai harmadik Bártfai Krisztián és Veréb Krisztián. Kajak egyesben a négyesben olimpiai első Vereckei Ákos győzött, és az Eb-n erőfelmérő jelleggel ő indulhat, a vb-n azonban Kökény Roland, hiszen Vereckei a négyesben áll a célvonalhoz.