A Debrecen nyolcvan helyet lépett előre az IFFHS ranglistáján

2001.10.02. 13:19
Az UEFA Kupa- és a javuló hazai bajnoki szereplésének köszönhetően nyolcvan helyet előrelépve a Debreceni VSC csapata a 164. a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) legfrissebb világranglistáján.
A debreceniek szeptemberben a francia Girondins Bordeaux-tól idegenben ugyan kikaptak 5-1-re az UEFA Kupa 1. fordulójában, de a visszavágón 3-1-re nyertek. Az NB I-ben négy forduló alatt három győzelem és egy döntetlen volt a mérlegük: idegenben a Ferencváros (1-0), Debrecenben az Újpest (4-0), illetve a Sopron (1-0) maradt alul velük szemben, míg a Vasas otthonában 1-1 volt az eredmény.
A lista élén továbbra is az FC Liverpool áll, az FC Barcelona a negyedikről lépett a második, a brazil Palmeiras pedig a kilencedikről a harmadik helyre.
Az IFFHS legfrissebb ranglistájának élcsoportja (zárójelben a múlt havi helyezés):