Ötgólos szegedi siker az EHF Kupában

2001.11.10. 20:08
A Szeged férfi kézilabdacsapata öt góllal nyert a spanyol Galdar együttese ellen az EHF Kupában. A Szeged kezdett jobban, a 18. percben 11-3-ra vezetett úgy, hogy a spanyolok csak egy akciógólt lőttek. A félidő végéig a magabiztosan játszó hazaiak hét gólt megőriztek előnyükből. Ekkor úgy tűnt, akár már az első összecsapáson eldőlhet a továbbjutás.
Nem így történt, mert a szünet után sokkal jobban védekeztek és átlövésekből pontosabbak voltak a vendégek. A Szeged ugyan 25-15-re még elhúzott, de a hajrá a kevésbé elfáradó vendégeké volt. Az ötgólos előny nem ígér könnyű visszavágót: a két együttes egy hét múlva találkozik újra.
Férfi kézilabda EHF Kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Szeged-Galdar (spanyol) 33-28 (18-11)
Szeged, 2500 néző
góldobók: Bajusz, Eklemovic 7-7, Buday, Bécsi 6-6, Mezei 4, Oszlánczi 2, Matic 1, illetve Rajic, Kim, Carvajal 5-5, Ermida 3, De la Hoz, Padron, Sarmiento, Prieto 2-2, Rodriguez, Perez 1-1