Győzött a női kosárlabda-válogatott Finnország ellen

2001.11.21. 21:37
Győzelemmel kezdte szereplését az Európa-bajnoki középdöntőben a női kosárlabda-válogatott, miután hazai pályán nyert Finnország ellen.

eredmény:
Magyarország-Finnország 76-55 (23-10, 7-20, 22-11, 24-14)
FTC-csarnok, 500 néző, V: Dozai (horvát), Dolinek (cseh)
pontszerzők: Seres 19, Iványi 12, Papp 11, Károlyi 10/6,
Kalmár-Nagy 8, Ujvári 7/3, Csák 6, Hagara 3/3, illetve Myllya: 19/9, Mouna 15, Rinta 10, Roukanoja 5/3, Tuukkanen 3, Hakala 2, Adler 1

A mérkőzés az eredményjelző meghibásodása miatt 25 perc késéssel kezdődött. A csapatvezetők megegyeztek, hogy a zsűri kézzel méri az időt.

Mindkét oldalon gyenge dobóteljesítménnyel indult a találkozó. A hazaiak a nagyszünetig folyamatosan előnyben voltak, elsősorban a 100. válogatottságát ünneplő Seres és a palánk alatt remeklő Papp révén. A finnek azonban a színesbőrű Roukanoja vezetésével a szünetig felzárkóztak (30-30).

Fordulás után magára talált Rátgéber László együttese. Csák és Iványi ellenállhatatlan volt, Kalmár-Nagy pedig főleg a lepattanószerzésben jeleskedett. Végül a magyarok a vártnál nehezebben, de "hozták" a mérkőzést, a hajrára elfáradó finnek ellen.

Bodrogváry Iván főtitkár azt mondta az MTI-nek, hogy a nemzetközi szövetség a csúszás miatt, az ellenőri jelentés alapján várhatóan többezer márkás büntetéssel sújtja majd a magyarokat.