Hazai pályán kapott ki a GySEV-Ringa

2002.02.27. 20:44
Hosszabbítás után vereséget szenvedett hazai pályán a GYSEV-Ringa kosárlabdacsapata a női Euroliga 13. fordulójában a lengyel Gdyniától.

Amerikai klasszisai - Smith és Ferdinand - révén a Gdynia hamar előnyhöz jutott. Balogh már a nyitó negyedben összeszedte 3. személyi hibáját, így a kispadra kényszerült.

A folytatásban még inkább elhúzott a remekül védekező Gdynia, és a 13. percben már 9 ponttal vezetett (17-26). Az erőtlen hazai támadások és a nagyszerűen célzó Grubin miatt a nagyszünetig 13 pontra nőtt a különbség (32-45).

Fordulás után jelentősen feljavult a soproni csapat dobószázaléka, és Eördögh triplái után ismét megcsillant a remény. A negyedik játékrészben mindent megpróbált a GYSEV, és 45 másodperccel a vége előtt Seres találatával átvette a vezetést (75-74). Pantelejewa kosara után azonban a hazaiaktól Zirkova csak egy büntetőt értékesített, így 5 perces hosszabbítás következett. A ráadás a 213 centis Dydek kipontozódásával kezdődött, de Smith hárompontosaival a lengyelek végül bebiztosították győzelmüket.

Női kosárlabda Euroliga, 13. forduló, B-csoport:
GYSEV-Ringa - Gdynia (lengyel) 84-93 (15-20, 17-25, 23-17, 22-15, 7-16)
Sopron, 2200 néző, V: Poiger (osztrák), Obradovic (bosnyák)
pontszerzők: Balogh 14, Bevilaqua 13/9, Eördögh 15/6, Zirkova 13/6, Kovacova 10, Vilipic 9, Seres 7/3, illetve Grubin 18, Smith 25/15, Shakirova 7, Ferdinand 7, Dydek 8, Pantelejewa 10, Cuprys 15/6, Thorius 2

Farkas Sándor vezetőedző: "Sok helyzetet kihagytunk, és a túloldalon nem tudtuk tartani a világklasszis Smith-t. Mivel most már csak legfeljebb harmadikok lehetünk, a negyeddöntőben hátrányból kell majd kiharcolnunk a Final Fourba jutást".