A Fradi pólósai legyőzték a Domino BHSE-t

Index, MTI
2002.04.28. 14:50
Az úgynevezett "hirtelen halálban" szerzett góllal nyerte az FTC a vízilabda bajnoki rájátszás első találkozóját a Domino BHSEellen, s ezzel az elődöntőben 4-2-re vezet a címvédő Kőér utcai együttes.

Összesen kétszer vezetett a mérkőzés során az FTC (a 3. percben 2-1-re, s a 38.-ban 13-12-re), de ez is elég volt a váratlan sikeréhez.

Amikor a második játékrész közepén 7-3-ra elhúzott a Honvéd, már mindenki elkönyvelte a házigazdák fölényes győzelmét, de még ez a tetemes előny sem volt ehhez elegendő.

A rendes játékidő hajrájában nagyot javult a vendégcsapat és sikerült 9-9-nél utolérnie esélyesebb riválisát. Miután a 4x7 percet követően is döntetlenre (11-11) állt a találkozó, következett előbb a 2x3 perces hosszabbítás, ebben 1-1 gól esett, majd a hirtelen halál: Katonás 8 m-es szabaddobás góllal szerezte meg csapatának a váratlan, de megérdemelt győzelmet (12-13).

A 8 pontig tartó párharc állása: 4-2 a Domino BHSE javára. A következő mérkőzésre kedden 19 órakor kerül sor a Népligetben.

elődöntő, 1. mérkőzés:
Domino BHSE-Ferencváros 12-13 (6-3, 1-1, 1-3, 3-4, 1-1, 0-0, 0-1)
Kőér u., 500 néző, V: Császár, Székely
góldobók: Szívós, Kiss 3-3, Takács, Biros 2-2, Bárány, Molnár 1-1, illetve Katonás 6, Lehmann, Szirányi 2-2, Nyéki, Paján, Tiba 1-1