Hortenzia, Gergő

Kétgólos előny a kézilabda vb-selejtezőn

2002.06.01. 19:59
Idegesen kezdtek a csapatok, eleinte alig esett gól, s egyik együttes sem tudott elhúzni. A félidő közepén Fazekas védéseinek és a gyors támadásoknak köszönhetően 8-5-re alakult az állás, de a vendégek kettős emberelőnyüket kihasználva hamar egyenlítettek (8-8).

A folytatásban is nagy volt a küzdelem, a magyarok inkább az összjátékot erőltették, az ukránok főleg Malcev révén tartották a lépést.

A második félidő elején remekeltek a hazaiak, és ötgólos előnyt szereztek (16-11). Rövid ideig állandósult a különbség, aztán az utolsó negyedórában fokozatosan fáradtak el a magyar játékosok: rengeteg volt a hiba, a kihagyott helyzet, 13 perc alatt csak kétszer találtak be. Az ukránoknak a hajrában még egyenlítési lehetőségük is adódott, de nem éltek az alkalommal.

A visszavágót jövő vasárnap 17 órakor rendezik Kijevben. A párharc győztese vesz részt a 2003. január 20. és február 2. között sorra kerülő vb-n.

Vb-selejtező 1. mérkőzés:
Magyarország-Ukrajna 23-21 (12-11)
Szeged, 4000 néző, V: Josic, Rudic (horvát)
Góldobók: Pásztor, Nagy 5-5, Mezei, Rosta M. 3-3, Lendvay, Bendó 2-2, Mohácsi, Berta, Bartók 1-1, illetve Malcev 7, Petrenko 6, Sztecsuk, Koszteckij, Nat 2-2, Prudiusz, Nataljuk 1-1
Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2
Kiállítások: 8, illetve 4 perc