Judit

A Carolina nyerte az NHL-döntő első meccsét

2002.06.05. 08:10
Az esélytelenebbnek tartott Carolina Hurricanes hosszabbítás után győzött a Detroit Red Wings otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga döntőjének első mérkőzésén.

A négy győzelemig tartó párharc következő találkozóját szintén Detroitban rendezik magyar idő szerint péntek hajnalban.

Az alapszakasz nyertes hazaiak az orosz Fjodorov révén szereztek vezetést, de a Carolina - ugyancsak létszámfölényből - egyenlített. A 31. percben Maltby váratlan lövésével újra a Red Wings jutott előnyhöz, azonban O,Neill közvetlenül a harmad vége előtt 2-2-re módosította az állást.

Mivel a rendes játékidőben már nem esett újabb gól, következett a hirtelen halál. Még egy perc sem telt el a hosszabbításból, amikor O,Neill középre adását a rutinos Francis közelről ütötte Hasek kapujába.

Stanley Kupa döntő, 1. mérkőzés:
Detroit Red Wings-Carolina Hurricanes 2-3 (1-0, 1-2, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
gól: Fjodorov (16.), Maltby (31.), illetve Hill (24.), O,Neill (40.), Francis (61.)