Kiharcolták a vb-részvételt a férfi kézisek

2002.06.09. 20:33
A magyar férfi kézilabda-válogatott Kijevben is legyőzte az ukrán csapatot, ezzel kiharcolta a világbajnoki részvételt.

Jól kezdtek a magyarok, Bendó találataival és Fazekas remek védéseivel egészen a 21. percig tartották egy-két gólos előnyüket. Ekkor viszont két ziccer is kimaradt, és fordítottak az ukránok. A 25. percben már 9-7-re vezettek a hazaiak, vagyis ledolgozták az egy hete Szegeden szerzett hátrányukat.

A szünet előtt azonban Mezei és Bendó - utóbbi már negyedszer - volt eredményes, így 10-10-zel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulást követően egészen az 50. percig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ekkor viszont sorozatban háromszor találtak be a vendégek, így összesítésben már öt gólra nőtt az előnyük. Az ukránok megzavarodtak, és már nem volt esélyük a fordításra.

A magyar együttes kettős győzelemmel harcolta ki, hogy részt vehet a 2003. január 20. és február 2. között sorra kerülő portugáliai vb-n.

A válogatott ezt megelőzően utoljára 1999 nyarán szerepelt fontos eseményen, azóta lemaradt a 2000-es horvátországi Eb-ről és a sydneyi olimpiáról, a 2001-es franciaországi vb-ről, valamint az idei svédországi Eb-ről is.

Vb-selejtező, visszavágó:
Ukrajna-Magyarország 21-26 (10-10)
Kijev, 4000 néző, V: Nacevski-testvérek (macedónok)
góldobók: Koszteckij, Nyikiforov 5-5, Prudiusz, Petrenko 3-3, Malcev 2, Nat, Gladun, Sztecjuk 1-1, illetve Bendó 7, Nagy 6, Lendvai 4, Mohácsi 3, Mezei, Tóth, Pásztor 2-2