A két Williams nővér játssza a döntőt Wimbledonban

Eurosport
2002.07.05. 14:56
Immáron harmadszor találkozik a két Williams-nővér, Serena és Venus Grand Slam torna döntőjében a hétvégi wimbledoni fináléban. E tekintetben a párhacik 1-1-re áll, hiszen tavaly a US Openen venus, míg idén a Roland Garroson Serena diadalmaskodott.
Az elődöntőben Serena a korábban Jennifer Capriatit búcsúztató Amélie Mauresmót verte két sima szettben 6:2, 6:1-re, míg a címvédő Venus a tavalyi döntős belga Justine Henint győzte le ugyancsak két játszmában 6:3, 6:2-re.
A férfiaknál Henman negyedszer is elődöntős, miután a brazil Sat 6:3, 5:7, 6:4, 6:3 arányban múlta felül. A fináléba kerüléshez nem lesz könnyű dolga, hiszen az ausztrál Llyeton Hewittal meccsel, aki a holland Schalkent öt szettben verte.